Roma potknęła się z outsiderem, pięć goli w Udine – sobota w Serie A

Jose Mourinho

Wyniki sobotnich meczów 37. kolejki Serie A. Cztery mecze odbyły się w lidze włoskiej. Najciekawiej zapowiadała się potyczki w Rzymie, gdzie AS Roma mierzyła się z Venezią. Tymczasem najwięcej emocji było w Udine, gdzie Udinese Calcio mierzyło się ze Spezią Calcio.

Serie A: festiwal goli w Udine, Venezia wciąż walczy

Dziewięć goli padło w czterech sobotnich spotkaniach w Serie A. W pierwszym meczu dnia Empoli podzieliło się punktami z Salernitaną (1:1). Jednocześnie beniaminek rozgrywek jest już od siedmiu meczów bez porażki.

Zdecydowana większość goli z sobotnich meczów padła w Udine na Dacia Arena, gdzie gospodarze musieli uznać wyższość Spezii Calcio. Udinese przegrało 2:3 i straciło definitywnie szanse na miejsce w pierwszej dziesiątce w ligowej tabeli na koniec sezonu.

Misję na sobotę wykonały też drużyny Torino i Venezii. Ekipa ze Stadio Olimpico pokonała na wyjeździe Hellas Werona (1:0). Tymczasem czerwona latarnia rozgrywek zremisowała z Romą (1:1).

Z polskich zawodników Szymon Żurkowskoi rozegrał 73 minuty w barwach Empoli. Tylko 31 minut spędził na boisku Arkadiusz Reca, który musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Całe zawody w zespole Thiago Motty zaliczył natomiast Jakub Kiwior, który ujrzał żółtą kartkę w 80. minucie. Od 86 minuty okazję do gry otrzymał Paweł Dawidowicz. Tymczasem całe zawody w roli rezerwowego spędził Karol Linetty w Torino. Z kolei w Romie od 46 minuty zagrał Nicola Zalewski.