Sarri coraz bliżej powrotu na ławkę trenerską

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. PressFocus

Maurizio Sarri pozostaje faworytem do zastąpienia Paulo Fonseki na stanowisku trenera Romy. Wpływ na taki stan rzeczy ma mieć to, że Massimiliano Allegri nie jest przekonany do pracy w ekipie z Rzymu.

Cień Sarriego unosi się nad Rzymem

Maurizio Sarri od momentu, gdy rozstał się z Juventusem, to pozostaje bez pracy od roku. Jego miejsce w ekipie z Turynu zajął Andrea Pirlo. Tymczasem w kontekście Giallorossich przyszłość trenera od dłuższego czasu pozostaje pod znakiem zapytania. Fonseka podobno nie potrafi porozumieć się z niektórymi piłkarzami i ten aspekt ma wpłynąć na możliwe rozstanie Portugalczyka z klubem.

Fonseka ma jednak szansę przedłużyć swój żywot w Romie, jeśli wywalczy awans do Ligi Mistrzów. W umowie trenera jest podobno zapisana klauzula, która zapewnia mu przedłużenie kontraktu z klubem ze Stadio Olimpico. W każdym razie La Gazzetta dello Sport przekonuje, że rozmowy działaczy Romy z trenerem Sarrim są już na zaawansowanym etapie. Włoch miał się już spotkać z prezesem Wilków Tiago Pinto. Portugalczyk miał też rozmawiać z agentem Sarriego Falim Ramadanim.

Latem możliwa karuzela trenerska w Serie A

Warto jednak zaznaczyć, że nie tylko 62-latek łączony jest z pracą w klubie z Rzymu. Massimiliano Allegri zdaniem mediów także znajdował się na celowniku sterników Giallorossich. Utytułowany trener nie jest jednak do końca przekonany do planów dotyczących projektu w Rzymie.

W kontekście Fonseki pojawiły się natomiast doniesienia, że może objąć stery nad Napoli. Z kolei dotychczasowy trener Azzurrich Gennaro Gattuso miałby trafić do Fiorentiny.

Cagliari
AS Roma
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 25. kwietnia 2021 17:51.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze