Ronaldo wciąż trzyma w niepewności Juventus

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Cristiano Ronaldo aktualnie nie prowadzi rozmów z Juventusem w sprawie nowego kontraktu. Portugalczyk ma umowę z klubem z Turynu do końca czerwca przyszłego roku. Informacje w tej sprawie przekazał dziennikarz Fabrizio Romano.

  • Cristiano Ronaldo nie zaczął rozmowy z klubem z Włoch ws. nowego kontraktu
  • Obecna umowa Portugalczyka wygasa w czerwcu 2022 roku
  • Według medialnych doniesień piłkarz rozważa rozstanie z czwartą ekipą ostatniej kampanii w Serie A

Cristiano Ronaldo zakończył już sezon 2020/2021. Po zmaganiach w Juventusie zawodnik nie miał czasu na chwilę odpoczynku, bo 11 czerwca wystartowały Mistrzostwa Europy. Tym samym piłkarz nie miał czasu na analizę swoich planów na przyszłość.

Na dzisiaj żadnych konkretów w sprawie przedłużenia umowy nie ma. Aktualnie zawodnik wraz ze swoim menedżerem Jorge Mendesem ma zastanawiać się nad tym, czy w ogóle w kolejnej kampanii nadal bronić barw Juve.

Za tym, aby piłkarz został w klubie z Turynu, mogą przemawiać jego zarobki. Ronaldo może w Juventusie liczyć na 31 milionów euro rocznie. W czasach pandemii raczej żaden inny klub nie zapewni 36-latkowi równie wysokich zarobków.

Reprezentant Portugalii w drużynie narodowej nie zaliczył na Euro udanej przeszkody. Jego zespół w 1/8 finału przegrał z Belgią 0:1 po golu Thorgana Hazarda. W klubowej piłce Ronaldo też nie zaliczył wybitnie udanego sezonu, bo nie wygrał Ligi Mistrzów i Serie A.

Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki wygrał natomiast Superpuchar Włoch i Puchar Włoch, a ponadto został królem strzelców Serie A.

Czytaj więcej: Kolejka chętnych po gwiazdę Euro 2020

Komentarze