Kolejka chętnych po gwiazdę Euro 2020

Manuel Locatelli
fot. PressFocus Na zdjęciu: Manuel Locatelli

Juventus FC od dłuższego czasu celuje w transfer Manuela Locatelliego. Tymczasem najnowsze doniesienia w sprawie przyszłości reprezentanta Włoch sugeruje, że nie tylko klub z Turynu jest nim zainteresowany. Gotowe na wyłożenie konkretnych sum za zawodnika są przedstawiciele Premier League.

  • Nie brakuje chętnych na transfer Manuela Locatelliego
  • Faworytem do pozyskania reprezentanta Włoch wydawał się Juventus
  • 23-latek przykuł też uwagę dwóch klubów Premier League i jednego z Bundesligi

Manuel Locatelli na szczycie listy życzeń Juve

Juventus FC według informacji włoskich dziennikarz jest gotowy wyłożyć na transakcję z udziałem Locatelliego mniej więcej 30 milionów, a ponadto jednego ze swoich zawodników. Kluczowe w tej transakcji ma być jednak to, że sternicy Starej Damy chcą wypożyczyć zawodnika z opcją obowiązkowego transferu definitywnego.

Rozmowy między Juventusem a Sassuolo trwają. Tymczasem pokrzyżować plany sternikom Bianconerich mogą takie kluby jak Arsenal, czy Manchester City. Obie ekipy są gotowe spełnić oczekiwania. Czarno-zieloni liczą na zysk w postaci 40 milionów euro za swojego kluczowego piłkarza. Tymczasem La Gazzetta dello Sport podała, że dzisiaj w Rimini na temat transferu zawodnika będą rozmawiać przedstawiciele Juve i Sassuolo.

Wiadomo natomiast, że władze klubu z MAPEI Stadium nie chcą spieszyć się z finalizacją transakcji. Tym bardziej że wciąż pojawiają się nowe oferty w sprawie zawodnika. Ostatnio zapytanie dotyczące ewentualnej transakcji z udziałem Locatelliego złożyła Borussii Dortmund. Tajemnicą Poliszynela jest natomiast to, że zawodnik chciałby dołączyć do Juventusu.

Locatelli w ostatniej kampanii wystąpił łącznie w 34 meczach, notując w nich cztery trafienia i trzy asysty.

Czytaj więcej: Juventus zaplanował spotkanie z agentem Ronaldo i ustalił cenę za Portugalczyka

Komentarze