Roma – Inter: pokaz siły mistrza, piękny gol Calhanoglu, zemsta Dżeko [WIDEO]

Edin Dzeko i Hakan Calhanoglu
PressFocus Na zdjęciu: Edin Dzeko i Hakan Calhanoglu

Inter Mediolan już po pierwszej połowie wysoko prowadził z Romą 3:0. Po zmianie stron wynik ten się utrzymał, a najlepszym zawodnikiem mistrzów Włoch był autor gola i asysty – Hakan Calhanoglu.

• Inter Mediolan pokonał na wyjeździe Romę 3:0
  • Autorem olimpijskiego gola i asysty był Hakan Calhanoglu
  • Drugie trafienie mediolańczyków było autorstwa byłego kapitana rzymian – Edina Dżeko

Roma – Inter: mistrzowie bez litości na Stadio Olimpico

Tego dnia AS Roma nie miała żadnych argumentów w starciu ze zmotywowanymi mistrzami kraju. Jeszcze przed upływem kwadransa Inter Mediolan wyszedł na prowadzenie. Hakan Calhanoglu zauważył kiepskie ustawienie bramkarza i defensywy rywali i zdecydował się na zaskakujące uderzenie bezpośrednio z rzutu rożnego. Futbolówka minęła Nicolo Zaniolo, po czym prześliznęła się pomiędzy nogami Rui Patricio.

Nie był to koniec popisów tureckiego pomocnika. W 24. minucie Turek wziął udział w kombinacyjnej akcji gości i zaserwował asystę przy golu Edina Dżeko. Bośniak nie celebrował bramki, choć rozstawał się z Romą w chłodnych warunkach.

Podopieczni Jose Mourinho nie kreowali żadnych groźnych okazji, a Nerazzurri jeszcze przed przerwą podwyższyli prowadzenie po golu autorstwa dwóch defensorów. Alessandro Bastoni posłał świetne dośrodkowanie, a po prawej stronie wbiegł Denzel Dumfries, który głową nie dał szans Patricio.

Sprawdź tabelę Serie A.

Po zmianie stron Inter skupił się na utrzymaniu wyniku, choć wciąż był stroną przeważającą. Rzymianie mieli tylko jedną niezłą okazję, ale Zaniolo trafił jedynie w boczną siatkę.

Mistrzowie Włoch dali pokaz siły, nie dając szans prestiżowym rywalom. Dzięki zwycięstwu podopieczni Simone Inzaghiego awansowali na drugie miejsce w tabeli i tracą jedynie punkt do rywali zza miedzy.