Reca odkupił winy za mecz z Interem, Polak z asystą [WIDEO]

Arkadiusz Reca

Arkadiusz Reca do meczu z Sassuolo wraz ze Spezią Calcio przystępował podrażniony porażką z Interem Mediolan (0:2). Polski zawodnik miał dodatkowe powody, aby pokazać się z lepszej strony dzień przed Mikołajkami, bo został uznany najgorszym zawodnikiem w swoim zespole przez La Gazzzettę dello Sport w boju z aktualnymi mistrzami Serie A. Cześciowo zawodnik odkupił winy.

• Arkadiusz Reca rozegrał przeciwko Sassuolo piąte spotkanie w sezonie
  • Polski piłkarz zaliczył w tym starciu premierową asystę
  • Drużyna 26-latka podzieliła się ostatecznie punktami z Czarno-zielonymi

Reca z asystą w Serie A

Arkadiusz Reca w trakcie ostatniego letniego okienka transferowego zmienił barwy klubowe. Były zawodnik Wisły Płock został wypożyczony z Atalanty do Spezii Calcio. Początek sezonu nie był dla piłkarza udany, bo doznał kontuzji. Ostatnie jednak Reca wrócił do gry.

Przeciwko ekipie z MAPEI Stadium polski zawodnik zaliczył piąty występ w trakcie trwającej kampanii. Już w pierwszej minucie można było dostrzec, że Reca do starcia z Sassuolo podszedł niezwykle zmotywowany, a następstwem tego była żółta kartka dla zawodnika już w pierwszej minucie spotkania.

Tymczasem w 35. minucie Reca zaliczył kluczowe podanie przy golu strzelonym przez Reya Manaja. Albańskiemu piłkarzowi pozostało tylko skierował piłkę do siatki po strzale z bliskiej odległości. Ostatecznie bój Spezia – Sassuolo zakończył się rezultatem 2:2.

Dla ekipy Polaka był to trzeci remis w sezonie, dzięki czemu Spezia ma na swoim koncie 12 punktów.