Niedziela w Serie A bez niespodzianek. Hit na remis i wygrane faworytów

Danilo
PressFocus Na zdjęciu: Danilo

Bez niespodzianek obeszło się w niedzielnych spotkaniach 17. kolejki Serie A. Hit tej serii pomiędzy Romą i Interem Mediolan zakończył się podziałem punktów, natomiast w pozostałych meczach wygrywały drużyny uznawane za faworytów. Trzy punkty na swoje konto zapisały między innymi Juventus, Lazio i Napoli. Ze zwycięstwa cieszył się również zespół Fiorentiny, a duży wkład w sukces miał Bartłomiej Drągowski, który po raz drugi w tym sezonie obronił rzut karny.

AS Roma – Inter Mediolan 2:2

Rywalizację w niedzielnych spotkaniach 17. kolejki Serie A zapoczątkował hit na Stadio Olimpico, w którym AS Roma zremisowała 2:2 z Interem Mediolan. Drużyna Paulo Fonseki pozostaje tym samym jedynym zespołem w stawce, który nie doznał w tym sezonie jeszcze porażki na własnym stadionie. Dla Nerazzurrich to drugi kolejny mecz bez wygranej.

Pełna relacja z meczu >>

Parma Calcio – SS Lazio 0:2

Lazio w sobotnie popołudnie nie sprawiło zawodu swoim kibicom i sięgnęło po trzy punkty w wyjazdowym spotkaniu z Parmą. Dla gospodarzy była to już piąta ligowa porażka z rzędu. Drużyna Simone Inzaghiego odniosła natomiast drugie zwycięstwo z rzędu, rozstrzygając losy rywalizacji w drugiej połowie dzięki trafieniom Luisa Alberto i Felipe Caicedo.

Udinese Calcio – SSC Napoli 1:2

Napoli odniosło dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni Gennaro Gattuso stanęli tym razem na wysokości zadania i zdobyli komplet w wyjazdowym meczu z Udinese Calcio. Kolejny występ od pierwszej minuty w zespole gości zaliczył reprezentant Polski Piotr Zieliński. Tym razem gole dla ekipy z Neapolu zdobywali Lorenzo Inzigne i Tiemoue Bakayoko.

Hellas Werona – FC Crotone 2:1

W jednym z “polskich” meczów Hellas Werona pokonał u siebie 2:1 Crotone. Gospodarze mogą się tym samym pochwalić bardzo dobrym początkiem 2021 roku, bowiem w pierwszych trzech spotkaniach zapisali na swoje konto siedem punktów. Dla ostatniego w tabeli Crotone to trzecia ligowa porażka z rzędu. W zespole gości pełne 90 minut rozegrał Arkadiusz Reca, natomiast w drużynie gospodarzy od początku drugiej połowy grał Paweł Dawidowicz.

ACF Fiorentina – Cagliari Calcio 1:0

Bartłomiej Drągowski był jednym z kluczy do niedzielnego zwycięstwa Fiorentiny nad Cagliari Calcio. Bramkarz reprezentacji Polski zaliczył kolejny bardzo dobry występ w zespole ze Stadio Artemio Franchi, tym razem broniąc jedenastkę w meczu z Cagliari.

Juventus FC – US Sassuolo 3:1

W ostatnim niedzielnym spotkaniu 17. kolejki trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Juventusu. Wygrana Starej Damie wcale jednak nie przyszła łatwo, choć goście przez całą drugą połowę grali w osłabieniu. W pierwszej połowie dwóch zawodników z powodu kontuzji stracił również trener Andrea Pirlo. Po przerwie Juventus okazał się jednak skuteczniejszy od swoich rywali i zapisał na swoje kolejne trzy punkty.