Napoli – Atalanta: pięć goli w hicie Serie A, Zieliński z kolejnym trafieniem

gracze Napoli
PressFocus Na zdjęciu: gracze Napoli

W Serie A SSC Napoli przegrało z Atalantą BC 2:3 (1:1). Piotr Zieliński zdobył bramkę na 1:1. Finalnie nie dała ona gospodarzom nawet remisu. Ekipa z Bergamo zanotowała piąte kolejne zwycięstwo.

• Goście szybko objęli prowadzenie. W siódmej minucie gola zdobył Rusłan Malinowski
  • Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy wyrównał Zieliński
  • Po zmianie stron emocji także nie brakowało. Finalnie trzy oczka pojadą do Bergamo

Hit Serie A nie zawiódł

Mecz SSC NapoliAtalanta BC rozpoczął się kapitalnie dla przyjezdnych. Już w siódmej minucie Duvan Zapata wycofał piłkę przed pole karne, a pewnym uderzeniem z kilkunastu metrów popisał się Rusłan Malinowski.

Po pół godzinie gry Zieliński i jego koledzy z boiska mogli być w jeszcze większych tarapatach. W dobrej sytuacji znalazł się Zapata. Napastnik gości nie przymierzył jednak wystarczająco precyzyjnie. Chwilę potem David Ospina poradził sobie ze strzałem Davide Zappacosty.

Przed przerwą wyrównał Zieliński. Kevin Malcuit wrzucił piłkę z prawej strony pola karnego, która trafiła do Polaka. Zieliński na raty pokonał Juana Musso i dał swojej ekipie nadzieję nawet na trzy oczka.

Dwie minuty po zmianie stron dobrej okazji nie zmarnował Dries Mertens i zrobiło się 2:1 dla gospodarzy. Goście nie odpuszczali. W 66. minucie wyrównał Merih Demiral, który wykorzystał sytuację sam na sam.

Niedługo potem było 3:2 dla przyjezdnych. Josip Ilicić zagrał na lewo do Remo Freulera, a ten nie dał szans Ospinie na skuteczną interwencję. Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i goście zainkasowali trzy oczka.