Milan traci Maignana na dwa miesiące, Rossoneri mają już następcę

Mike Maignan
Mike Maignan fot. PressFocus

AC Milan pozyskał Antonio Mirante na zasadzie wolnego transferu. Wpływ na taką decyzję władz wicemistrzów Serie A miał fakt, że kontuzji doznał Mike Maignan. Francuz po operacji nadgarstka będzie wyłączony z gry przez dwa miesiące.

  • Mike Maignan z powodu kontuzji nadgarstka nie będzie mógł grać przez dwa miesiące
  • Rossoneri już pozyskali nowego bramkarza, który uzupełnił kadrę. Został nim Antonio Mirante
  • Numerem jeden w bramce aktualnych wicemistrzów Serie A może być w najbliższym czasie Ciprian Tatarusanu

Milan pozyskał Mirante, Maignan po operacji

AC Milan pozyskał Maignana z Lille w trakcie letniego okienka transferowego. Mistrz Francji z poprzedniego sezonu w szeregach Rossonerich zastąpił Gianluigiego Donnarumę. Ostatnio jednak piłkarz miał pecha, doznając kontuzji.

Reprezentant Francji przez kilka tygodni czuł ból w lewym nadgarstku. W końcu po konsultacji ze specjalistami w tej dziedzinie poddał się operacji, bo potwierdziły się najgorsze diagnozy. Sky Sport Italia podaje, że bramkarz będzie wyłączony z gry przez prawdopodobnie dwa miesiące.

Maignan prawdopodobnie przegapi 14 spotkań Rossonerich, licząc wszystkie rozgrywki. Taki stan rzeczy zmusił działaczy Milanu do znalezienia nowego bramkarza. Wybór padł na Mirante, który dołączył do ekipy z San Siro na zasadzie wolnego transferu.

W najbliższy weekend Rossoneri zmierzą się z Hellasem Werona w spotkaniu ósmej kolejki ligi włoskiej. Wszystko wskazuje na to, że w bramce Milanu może stanąć Ciprian Tatarusanu. Przedstawiciele 18-krotnych mistrzów Włoch w sobotnim boju będą musieli radzić sobie także bez Theo Hernandeza, który miał pozytywny wynik testu covidowego.

Czytaj więcej: Kłopoty Milanu, awaryjny transfer Rossonerich

AC Milan
Hellas Werona
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 16. października 2021 20:43.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze