Kłopoty Milanu, awaryjny transfer Rossonerich

Mike Maignan
Mike Maignan PressFocus

AC Milan w najbliższych tygodniach będzie musiał sobie radzić bez swojego bramkarza Mike’a Maignana. 26-letni Francuz nabawił się urazu nadgarstka i musi poddać się operacji. To niewątpliwie duży problem dla trenera Rossonerich Stefano Pioliego.

  • Mike Maignan z powodu kontuzji nadgarstka będzie musiał poddać się operacji
  • Francuski bramkarz ma pauzować przez najbliższe dwa miesiące
  • Milan zdecydował się na awaryjne sprowadzenie nowego bramkarza. Kontrakt z klubem podpisze Antonio Mirante

Kontuzja Maignana

Maginan dołączył do Milanu latem tego roku za 13 milionów euro z Lille OSC. W zespole Rossonerich miał wypełnić lukę powstałą po odejściu Gianluigiego Donnarummy. Od początku sezonu był podstawowym zawodnikiem i pewnym punktem drużyny prowadzonej przez Stefano Pioliego. Rozegrał do tej pory dziewięć spotkań, trzy razy zachowując czyste konto.

Kibice Milanu na kolejny występ Maignana będą musieli poczekać. Bramkarz narzekał ostatnio na ból w lewym nadgarstku, a po kolejnych badaniach uznano, że będzie musiał poddać się operacji. Według La Gazzetta dello Sport Maignan będzie wyłączony z gry na dwa najbliższe miesiące.

Milan sięga po Mirante

Władze Rossonerich bardzo szybko zareagowali na informacje dotyczące stanu zdrowia podstawowego bramkarza i zdecydowali się na sprowadzenie do zespołu byłego zawodnika Romy Antonio Mirante. 38-letni golkiper przechodzi już badania medyczne i jeszcze w środę ma podpisać roczny z kontrakt z opcją przedłużenia go o kolejnych 12 miesięcy.

Sprowadzenie Mirante związane jest również z faktem, że wyłączony z gry na najbliższe trzy miesiące jest trzeci bramkarz Milanu Alessandro Plizzari, który pod koniec września również przeszedł operację.

Miejsce Maignana w podstawowym składzie zespołu zajmie prawdopodobnie Ciprian Tatarusanu.

Zobacz także: Dwóch zawodników na wylocie z Milanu

Komentarze