Towarzyski mecz Juventusu z Atletico odwołany z powodu eskalacji przemocy w Strefie Gazy

Juventus FC
PressFocus Na zdjęciu: Juventus FC

Spotkanie towarzyskie Juventusu i Atletico Madryt, zaplanowane na niedzielę 7 sierpnia o 20:45 w Tel Awiwie, zostało odwołane z powodu eskalacji przemocy w Strefie Gazy.

  • Towarzyski mecz Juventusu z Atletico został odwołany
  • Spotkanie miało odbyć się w Izraelu, jednak z powodu eskalacji przemocy w Strefie Gazy do starcia nie dojdzie
  • Obecnie kluby nie poinformowały czy pojedynek odbędzie się w innym miejscu

Wojna wygrała z futbolem

O tej decyzji spekulowano już od kilku godzin, gdy rozpoczęły się naloty w Strefie Gazy. Z uwagi na bezpieczeństwo zawodników, kibiców i wszystkich osób zajmujących się organizacją tego pojedynku podjęto decyzję o odwołaniu niedzielnego starcia.

– Ze względu na obecną sytuację bezpieczeństwa, Comtec Group (promotor meczu), Juventus i Atletico Madryt ogłaszają, że mecz towarzyski między dwoma zespołami, który miał się odbyć się w Izraelu w niedzielę 7 sierpnia na stadionie Bloomfield w Tel Awiwie został odwołany – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Atletico.

Po pewnym czasie specjalny komunikat w tej sprawie wydał także Juventus, który dodatkowo poinformował, że kibice otrzymają zwrot pieniędzy za zakupione bilety.

Włoskie media donoszą, że istnieje możliwość rozegrania tego pojedynku w Turynie. Jednak w tym momencie nie ma żadnych nowych wieści w tym temacie, a biorąc pod uwagę czas, jaki pozostał do rozpoczęcia pojedynku taka opcja wydaje się mało prawdopodobna.

Zobacz również: Juventus bliski sprowadzenia dwóch napastników

Komentarze