Milan walczy o zatrzymanie gwiazdora. Nowa oferta kontraktu

Rafael Leao
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Rafael Leao

Władze Milanu robią wszystko, aby przekonać Rafaela Leao do pozostania na San Siro. “Rossoneri” przedstawili mu nową propozycję przedłużenia umowy.

  • Rafael Leao jest coraz bliżej pozostanie w Mediolanie
  • Milan zaprezentował mu nową ofertę przedłużenia kontraktu
  • Na mocy tej umowy Portugalczyk miałby zarabiać ponad 7 mln euro rocznie

Lider ofensywy pozostanie na San Siro?

Milan chciałby jak najszybciej zamknąć sprawę przedłużenia umowy z jednym z najlepszych swoich zawodników, czyli Rafaelem Leao. Obecny kontrakt lewoskrzydłowego wygasa już 30 czerwca 2024 roku, a zainteresowanie nim wykazują niemal wszyscy europejscy giganci, z Manchesterem United oraz Chelsea na czele.

Włodarze “Rossonerich” w najbliższych dniach planują negocjacje w sprawie przypieczętowania nowej długoterminowej umowy portugalskiego napastnika. Najnowsza oferta Milanu dla 23-letniego gwiazdora to zarobki na poziomie ponad 7 mln euro netto za sezon gry, a w tym mają być już uwzględnione bonusy.

Szesnastokrotny reprezentant Portugalii jest szczęśliwy w Mediolanie i wiele wskazuje na to, że obie strony ostatecznie dojdą do porozumienia. Rafael Leao piłkarzem mistrza Włoch został w sierpniu 2019 roku. Wówczas przeniósł się na San Siro za niespełna 30 milionów euro z francuskiego Lille. Wcześniej grał jeszcze dla Sportingu Lizbona, którego jest wychowankiem.

Skuteczny atakujący w 24 meczach kampanii 2022/2023 strzelił 9 bramek i dołożył do tego dorobku tyle samo ostatnich podań. Portal “Transfermarkt” szacuje jego wartość na 85 mln euro.

  • Czytaj więcej:
Milan nie zaszaleje na styczniowym mercato
AC Milan

Kibice AC Milan nie mogą liczyć na wielkie transfery podczas styczniowego mercato. Szkoleniowiec rossonerich Stefano Pioli potwierdził, że klub nie dokona zimą żadnych wzmocnień, ale taka strategia nie jest dla niego problemem. Milan w styczniu nie dokona żadnych wzmocnień Taka strategia nie przeszkadza trenerowi rossonerich Pioli uważa, że jego skład wymaga tylko nieznacznych uzupełnień Milan

Czytaj dalej…

Komentarze