Inter – Venezia: mistrz Włoch wrócił z zaświatów! [WIDEO]

Piłkarze Interu Mediolan
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Interu Mediolan

Mecz Inter Mediolan kontra Venezia w 23. kolejce Serie A, dostarczył wielu emocji. Mistrzowie Woch przegrywali z beniaminkiem, ale ostatecznie zwyciężyli 2:1 po golu w końcówce spotkania.

Beniaminek zaskoczył mistrza

Piłkarze Interu byli niekwestionowanym faworytem sobotniego pojedynku z Venezią. Mediolańczycy udowadniali to od samego początku poprzez zdominowanie rywala w statystyce posiadania piłki, czy licznie oddawanych strzałów.

Mistrzowie Włoch bezapelacyjnie zasługiwali na gola. Z bramki cieszył się jednak beniaminek, który w 19. minucie wprawił wszystkich w osłupienie. Wówczas Ethan Ampadu popisał się imponującym dośrodkowaniem w pole karne, gdzie czekał już Thomas Henry. Francuz zachował się doskonale, ponieważ uwolnił się od krycia Milana Skriniara, a następnie umieścił piłkę pod poprzeczką po uderzeniu futbolówki głową.

Inter nie może pozwalać sobie na straty punktów przeciwko niżej notowanym rywalom. Gospodarze byli tego świadomi, więc ciężko pracowali nad doprowadzeniem do remisu, co udało się w 40. minucie. Autorem trafienia na 1:1 był Nicolo Barella. Włoch znalazł się we właściwym miejscu o odpowiedniej porze i pokonał bramkarza.

Inter dopiął swego

Po zmianie stron Simone Inzaghi skorzystał z możliwości dokonania pięciu zmian, ponieważ Inter mimo niepodważalnej dominacji nie potrafił objąć prowadzenia. Venezia była waleczna, zaangażowana i dobrze zorganizowana. Ponadto aż sześć udanych interwencji zaliczył Sergio Romero, który ratował beniaminkowi punkt.

W konfrontacji na San Sio ostatecznie nie doszło do remisu. Szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylił Inter, który wreszcie strzelił drugiego i jednocześnie decydującego gola. Denzel Dumfries dośrodkował w szesnastkę, gdzie Edin Dzeko miał okazję na wykorzystanie swoich świetnych warunków fizycznych. Bośniak pokonał bramkarza po strzale głową i dał Interowi triumf 2:1.