Ibra i Lukaku ukarani za spór w derbowym meczu

Inter Mediolan - AC Milan
Inter Mediolan - AC Milan fot. PressFocus

Romelu Lukaku i Zlatan Ibrahimović w styczniu tego roku starli się po zakończeniu pierwszej połowy derbowego meczu z udziałem Interu Mediolan i Milanu. O tym, że obaj zostaną ukarani, było pewne. Nie wiadomo było jednak, jakie poniosą konsekwencje. We wtorek 27 kwietnia 2021 roku wszystko stało się jasne.

Piłkarze ukarani grzywną

Romelu Lukaku i Zlatan Ibrahimović podnieśli kary finansowe za swoje niesportowego zachowanie w trakcie spotkania, które miało miejsce 26 stycznia w ramach Coppa Italia. Reprezentant Belgii poniósł będzie musiał zapłacić trzy tysiące euro. Z kolei Szwed uszczupli swój portfel o cztery tysiące euro.

Przypomnijmy, że spięcie z udziałem dwóch napastników byłem następstwem jednego z ostrzejszych wejść Alessio Romagnolim na Lukaku. Belg natychmiast zdenerwowany w kierunku Włocha. W obronie obrońcy Rossonerich stanął jednak Ibra. Ostatecznie starcie między oboma piłkarzami skutkowało tym, że obaj stanęli ze sobą twarzą w twarz i zetknęli się nawet głowami.

Kluby też zapłacą

Szwedzki piłkarz w swoim stylu prowokował też słownie swojego przeciwnika. Pojawiły się spekulacje, że Ibrahimovic mógł obrażać Lukaku, poruszając kwestie koloru skóry. Włoskie media ostatecznie ustaliły, że Szwed poruszył temat rytuałów z lalką voodoo, które jeszcze przed derbowym starciem były szeroko opisywane przed starciem z udziałem dwóch ekip z Mediolanu.

Sytuacja została już jednak rozstrzygnięta. Ciekawe jest natomiast to, że nie tylko zawodnicy zostali ukarani. Finalnie także kluby poniosły konsekwencje tego zdarzenia. Inter musi zapłacić 1250 euro. Tymczasem Milan będzie musiał uregulować karę w wysokości dwóch tysięcy euro.

Komentarze