Wielki mecz Interu w hicie! Show Lukaku

Romelu Lukaku

Inter Mediolan pokonał Lazio w hicie 22. kolejki Serie A. Świetny występ zaliczył Romelu Lukaku, który zanotował dwa gole i asystę. Dzięki temu zwycięstwu Nerazzurri objęli przodownictwo w tabeli. Godne uwagi jest również to, że mediolańczycy zaliczyli ósme z rzędu zwycięstwo w lidze na Stadio Giuseppe Meazza.

Inter Mediolan po niespodziewanych rozstrzygnięciach w sobotni wieczór stanął przed szansą objęcia prowadzenia w tabeli. Było to następstwem porażki Juventusu z Napoli (0:1) i Milanu ze Spezią (0:2). Rzymianie nie zamierzali jednak ułatwiać zadania Nerazzurrim, chcąc kontynuować passę meczów bez porażki.

Od pierwszych fragmentów rywalizacji zespołem aktywniejszym na placu gry byli gospodarze. Długo jednak nie udawało im się przewagi przełożyć na wynik rywalizacji. W końcu w 23. minucie rzut karny podyktowany za brutalny faul Wesleya Hoedta na Lautaro Martinezie wykorzystał Romelu Lukaku i Inter objął prowadzenie.

Goście się nie poddali i szukali gola wyrównującego. Okazję miał Ciro Immobile w 38. minucie, ale Sami Handanović bez kłopotu złapał piłkę po próbie Włocha. Ostatnie słowa w pierwszej odsłonie należało jednak do podopiecznych Antonio Conte i Romelu Lukaku. Belg w doliczonym czasie wykorzystał ospałość defensywy Lazio, oddając mocne uderzenie z prawej nogi.

Nowy lider w Serie A

Po zmianie stron rzymianie w 62. minucie zdobyli bramkę kontaktową. Gola strzelił Gonzalo Escalante, który zmienił tor lotu piłki po próbie Sergeja Milinkovicia-Savicia z rzutu wolnego. Radość w szeregach Lazio trwała jednak chwilę. Dwie minuty później po świetnej kontrze mediolańczycy zdobyli bramkę na 3:1, gdy do siatki trafił Lautaro Martinez, wykorzystując podanie Lukaku.

Do końca spotkania rezultat już się nie zmienił. Inter zaliczył 15. zwycięstwo w sezonie, dzięki czemu legitymuje się 50 punktami. Z kolei Lazio zaliczyło szóstą porażką w trakcie trwającej kampanii. W następnej kolejce ligi włoskiej piłkarze Nerazzurrich zagrają w derbach z Milanem, a rzymianie u siebie zmierzą się z Sampdorią.