AS Roma zremisowała 1-1 z Fiorentiną w ostatnim niedzielnym meczu Serie A. Gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla Nicoli Zalewskiego oraz Romelu Lukaku.

Nicola Zalewski
Imago / Antonio Balasco Na zdjęciu: Nicola Zalewski
  • Nicola Zalewski otrzymał w 64 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę
  • Fiorentina wykorzystała grę w przewadze zdobywając wyrównującego gola
  • Pod koniec meczu czerwoną kartkę obejrzał Romelu Lukaku

Roma w dziewiątkę dowiozła remis do mety

Roma bardzo szybko otworzyła wynik meczu. Już w 5 minucie spotkania po wspaniałej akcji bramkę na 1-0 zdobył Romelu Lukaku. Na prawej stronie boiska w trójkowej akcji piłką pograli Kristensen, Cristante i Dybala. Argentyńczyk po otrzymaniu podania bez zastanowienia zagrał w pole karne, gdzie był Lukaku. Belg rzucił się do piłki i strzałem z główki pokonał bramkarza Fiorentiny.

Podopieczni Vicenzo Italiano mogli po 10 minutach doprowadzić do wyrównania, lecz Nzola zepsuł akcje sam na sam z Patricio. Napastnik “Violi” strzelił prosto w bramkarza.

W 25 minucie spotkania boisko opuścić musiał Dybala. Ofensywny pomocnik doznał kontuzji, która uniemożliwiła mu dalszy udział w meczu. Jego miejsce na boisku zajął Sardar Azmoun. Od momentu zejścia z boiska jednego z liderów zespołu Jose Mourinho obraz gry nieco się zmienił. Fiorentina przejęła kontrolę nad meczem, ale nie zdołała przebić się przez defensywę rzymian.

Fiorentina atakowała zawzięcie od początku drugiej połowy. Po dwudziestu minutach drugiej połowy szanse na zdobycie gola miał Giacomo Bonaventura, lecz jego strzał uderzył w poprzeczkę.

Nicola Zalewski w 64 minucie otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Polak zapomniał, że miał na koncie już jedną kartkę i bezmyślnie zaatakował Jonathana Ikone. Po faulu sędzia przyznał rzut wolny, który wykorzystali goście. Kouame dośrodkował w pole karne, a bramkę na 1-1 zdobył Martinez Quarta.

Od momentu czerwonej kartki Roma broniła wyniku, grając nisko na własnej połowie. Fiorentina nie była w stanie przedrzeć się przez szczelną defensywę. W 87 minucie Romelu Lukaku nieczysto zaatakował rywala, przez co sędzia wyrzucił go z boiska, pokazując mu czerwoną kartkę.

AS Roma 1-1 ACF Fiorentina (5′ Lukaku, 66′ Martinez Quarta)

Roma: Patricio – Ndicka, Llorente, Mancini – Zalewski, Pellegrini (Bove 85′), Paredes, Cristante, Kristensen – Dybala (Azmoun 25′) (El Shaarawy 62′), Lukaku

Fiorentina: Terracciano – Kayode (Lopez 81′), Martinez Quarta, Ranieri, Biraghi – Arthur, Duncan – Ikone (Gonzalez 72′), Bonaventura (Sottil 78′), Kouame – Nzola