Benjamin Pavard opuści kluczowe mecze Interu w Lidze Mistrzów. Francuza czeka minimum 6 tygodni przerwy

Na oficjalnej stronie internetowej Interu Mediolan ukazał się komunikat na temat kontuzji Benjamina Pavarda. Badania potwierdziły, że Francuz doznał zwichnięcia rzepki lewego kolana.

Benjamin Pavard
PressFocus Na zdjęciu: Benjamin Pavard
  • Benjamin Pavard doznał kontuzji w ostatnim meczu ligowym przeciwko Atalancie
  • Dzisiaj rano przeszedł badania w klinice w Rozzano
  • Nie będzie zdolny do gry przez następne 6-8 tygodnii

Inter w walce o wyjście z grupy Ligi Mistrzów bez Pavarda

Benjamin Pavard był zmuszony przedwcześnie opuścić boisko w ostatnim ligowym spotkanie przeciwko Atalancie. Francuski obrońca doznał kontuzji już w pierwszej połowie spotkania i w 33 minucie w jego miejsce wszedł Matteo Darmian. Dzisiaj rano 27-letni piłkarz przeszedł badania w klinice w Rozzano, które potwierdziły, że obrońca doznał zwichnięcia rzepki lewego kolana.

Dobrą informacją dla Interu jest fakt, że w przypadku tego urazu udało uniknąć się operacji. Dzięki temu okres absencji Pavarda znacząco się skróci. Zanim były piłkarz Bayernu powróci do treningów, to przez najbliższe 3-4 tygodnie obrońca Interu będzie nosił specjalną ortezę.

Miejsce Pavarda w bloku obronnym “Il Biscione” może zająć Matteo Darmian albo Yann Bisseck.