Atalanta – Lazio: emocje do samego końca w Bergamo

gracze Atalanty
PressFocus Na zdjęciu: gracze Atalanty

Atalanta BC w Serie A zremisowała u siebie z S.S. Lazio 2:2 (1:1). Tym samym ekipa ze stolicy Włoch czeka na kolejną delegacyjną wiktorię już od 21 sierpnia 2021 roku. Gospodarze dzięki bramce z doliczonego czasu gry uniknęli zaś trzeciej domowej porażki w tej kampanii.

Atalanta nie wykorzystała atutu własnego stadionu

Wynik spotkania Atalanta BCS.S. Lazio otworzył w 18. minucie Pedro. Wcześniej na bramkę gospodarzy uderzał Ciro Immobile, ale górą był Juan Musso. Pedro zdążył jednak z dobitką i zdobył ważnego gola na 1:0.

Atalanta odpowiedziała dopiero pod koniec tej części gry. Adam Marusić przegrał wówczas pojedynek na prawej stronie pola karnego z Duvanem Zapatą, który po chwili skutecznie uderzył obok golkipera Lazio.

Pięć minut po zmianie stron dobrze interweniował Jose Manuel Reina, który obronił kąśliwe uderzenie zza pola karnego. Chwilę później rzymianie szybko rozegrali rzut wolny. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Atalanty znalazł się Immobile, lecz dobrą paradą popisał się Musso.

Na kwadrans przed końcem sytuacja ekipy z Bergamo znowu mocno się skomplikowała. Tym razem Immobile pokonał z kilku metrów golkipera rywali.

Do wyrównania doprowadził Marten de Roon. Asystował mu z prawej strony pola karnego Merih Demiral. To ta dwójka piłkarzy zapewniła Atalancie jedno oczko w starciu z Lazio.

Obecnie gospodarze są na piątym miejscu (19 punktów). Z kolei goście zajmują szóstą lokatę (18 oczek).