Ancelotti pod wrażeniem gry Zielińskiego. “To zawsze był pomocnik kompletny”

Piotr Zieliński
Piotr Zieliński fot. PressFocus

Piotr Zieliński ma za sobą udany początek Nowego Roku. Reprezentant Polski zdobył dwie bramki w wygranym 4:1 starciu Azzurrich z Cagliari Calcio. Polski pomocnik w związku z tym zebrał sporo pochlebnych opinii na swój temat. Pochwał w kierunku Polaka nie szczędził również Carlo Ancelotti.

Piotr Zieliński według włoskiego trenera zawsze był kompletnym pomocnikiem. Carlo Ancelotti podkreślił jednak, że brakowało w grze 26-latka konsekwencji.

– Zieliński w moim odczuciu to pomocnik kompletny. Gdy byłem trenerem Napoli, to grał u mniej na wszystkich pozycjach – mówił menedżer Evertonu w rozmowie z Radiem Anch’io Sport.

– W każdym razie mimo jego wielu zalet, zawsze brakowało mu konsekwencji. Z piłką przy nodze był jednak niezwykle dynamiczny – uzupełnił Ancelotti.

Piotr Zieliński trafił do ekipy z Kampanii w 2016 roku z Udinese Calcio. Polski pomocnik kosztował wówczas Napoli mniej więcej 16 milionów euro. Dzisiaj wartość zawodnika szacowana jest na 40 milionów euro. Jak dotąd polski pomocnik zaliczył w koszulce Azzurrich 208 meczów, notując w nich 26 trafień oraz 19 asyst.

W trwającym sezonie bilans Zielińskiego to trzy gole strzelone w Serie A w 12 spotkaniach. Ponadto zawodnik zanotował cztery występy w Lidze Europy, gdzie zdobył jedną bramkę.

Obecna umowa piłkarza urodzonego w Ząbkowicach Śląskich obowiązuje do końca czerwca 2024 roku. Nie tak dawno spekulowano, że Zieliński znajduje się na celowniku Liverpoolu FC. Ostatnio jednak temat ostygł, na co wpływ mogła mieć sytuacja pandemiczna na świecie.

Komentarze