Jednokrotny reprezentant Anglii rozważa zmianę narodowości. Chce zagrać na Euro 2024

Gareth Southgate niestrudzenie ignoruje Harveya Barnesa. Skrzydłowy Newcastle United rozegrał tylko jeden sparing dla reprezentacji Anglii i rozważa zmianę narodowości na Szkocję. Dzięki temu wystąpiłby na Euro 2024.

Harvey Barnes
IMAGO / Sportsphoto Na zdjęciu: Harvey Barnes
  • Harvey Barnes od lat sprawdza się na poziomie Premier League
  • Skrzydłowy nie znajduje jednak uznania w oczach Garetha Southgate’a
  • Dziadkowie 25-latka pochodzili ze Szkocji. Obecnie piłkarz rozważa zmianę narodowości, co pozwoliłoby mu na regularną grę na międzynarodowym poziomie

Barnes zmieni Anglię na Szkocję? Ma dość ignorowania ze strony Southgate’a

Harvey Barnes od startu sezonu 2019/2020 udowadnia, że świetnie radzi sobie na poziomie Premier League. W 102 spotkaniach ligowych zanotował 59 bezpośrednich udziałów przy golach. Na ten dorobek składa się 35 trafień i 24 asysty, a zatem bierze udział w akcji bramkowej średnio raz na dwa mecze. To świetny wynik. Mimo tego skrzydłowy nie budzi uznania w oczach Garetha Southgate’a. Jak dotąd 25-latek rozegrał tylko 14 minut w meczu towarzyskim reprezentacji Anglii z Walią. Może zatem bez przeszkód zmienić narodowość i właśnie ku takiemu rozwiązaniu się skłania. Jego dziadkowie pochodzili ze Szkocji, a tamtejsza federacja już w przeszłości proponowała mu grę na jej chwałę. Wówczas gracz odmówił. Obecnie, jednak, The Times przekonuje, że doszło do zmiany zdania.

Barnes chce zagrać na Euro 2024, a Szkoci wygrali jak dotąd wszystkie pięć spotkań eliminacyjnych. Wydaje się, że sprawa jest bliska znalezienia rozwiązania.

Barnes tego lata trafił do Newcastle United za 44 miliony euro. Choć u Eddie’ego Howe’a jest głównie rezerwowym, udało mu się zanotować bramkę i asystę w dotychczasowych czterech występach.

Zobacz też: Hazard mógł wrócić do Anglii. “Nie zdziwię się jego emeryturą”.

Szkocja
Anglia
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 12 września 2023 20:44.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze