Arsene Wenger łączony z powrotem na ławkę trenerską

Arsene Wenger
Arsene Wenger Pressfocus

Arsene Wenger od trzech lat przebywa na trenerskiej emeryturze. Francuz dość szybko podjął się nowego wyzwania i to kilka miesięcy po zakończeniu współpracy z Arsenalem. Obecnie pełni funkcję dyrektora rozwoju sportowego w FIFA, ale niespodziewanie o usługi doświadczonego menadżera walczy właśnie szwajcarski Związek Piłki Nożnej.

  • Arsene Wenger po wieloletniej przygodzie w Arsenalu zniknął ze stadionów piłkarskich
  • Reprezentacja Szwajcarii niedawno straciła swojego selekcjonera, przez co władze pilne poszukują następcy Petkovica
  • Wśród potencjalnych kandydatów znalazł się Wenger, który według mediów jest skłonny podjąć dialog w tej sprawie

Arsene Wenger zostawił po sobie kawał historii w Premier League

Arsene Wenger przybył do Londynu w 1996 r., gdzie przejął stery w Arsenalu. Wówczas niewiele kibiców Kanonierów wierzyło, że jest to odpowiedni człowiek na właściwym miejscu. Zaledwie po roku pracy w Premier League, szybko nauczył się tamtejszych schematów oraz uczynił swój zespół jeszcze silniejszy.

W sezonie 1997/98 zdobył po siedmiu latach posuchy tak cenne mistrzostwo Anglii. Był również odpowiedzialny za ściągnięcie do klubu Nicolasa Anelki, Emmanuela Petita, Thierrego Henry, Roberta Piresa i wielu innych klasowych piłkarzy. Finalnie nie zdobył z Arsenalem Ligi Mistrzów, ale opuścił stolicę Anglii z 17. tytułami na koncie, z czego trzy to były tytuły ligowe.

Czas na niespodziewany powrót?

Ćwierćfinalista Euro 2020 właśnie stracił Vladimira Petkovica. Wieloletni selekcjoner reprezentacji Szwajcarii podjął pracę w Girondins Bordeaux.

Związkowe władze pilnie szukają następcy 57-latka i według tamtejszych mediów wybór padł właśnie na Arsene Wengera. “RMC Sport” uważa, że Francuz wyraził swoje zainteresowanie i obie strony lada moment mogą zasiąść do rozmów.

Co ciekawe, Wenger tuż przed przygodą w Arsenalu również otrzymał propozycję od Szwajcarów, aby został selekcjonerem ich reprezentacji. Jak potoczyło się życie sami dobrze wiemy. Teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Doświadczony menadżer od trzech lat przebywa na trenerskiej emeryturze, ale nadal jest blisko futbolu. Aktualnie pełni funkcję dyrektora rozwoju sportowego w FIFA i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby połączył dwa stanowiska w jednym momencie.

W kolejnych dniach powinniśmy poznać więcej szczegółów, a przede wszystkim ostateczną decyzję 71-latka.

Przeczytaj również: Arsenal marzy o powrocie gracza Realu Madryt na Emirates

Komentarze