Puchar Polski: Ogromne emocje i zaskakujące rozstrzygnięcia, Lech Poznań żegna się z turniejem

Cracovia

Za nami środowe zmagania w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. Nie brakowało zaskoczeń, bowiem z turniejem pożegnali się już między innymi Cracovia, Zagłębie Lubin oraz Warta Poznań. W najciekawszym środowym spotkaniu Śląsk Wrocław pokonał Lecha Poznań 3-1.

Faworyci zawiedli, Puchar Polski uboższy o kilka ekip z Ekstraklasy

Od samego początku Puchar Polski zwiastował ogromne emocje, bowiem w pierwszym środowym meczu sensację chciała sprawić Radunia Stężyca. Pomimo szybkiego prowadzenia Lechia Gdańsk pokazała swoją wyższość i odwróciła losy rywalizacji, pakując drugoligowej drużynie aż cztery bramki. Zupełnie inaczej potoczyło się spotkanie w Rzeszowie. Resovia poszła na wymianę ognia z Cracovią, co okazało się dla niej bardzo korzystne. Zwycięską bramkę dla pierwszoligowej drużyny zdobył Maciej Górski, który pogrążył tym samym podopiecznych trenera Jacka Zielińskiego.

Festiwal nieporadności mieliśmy okazję zobaczyć w Lublinie, gdzie miejscowy Motor podejmował Zagłębie Lubin. W regulaminowym czasie gry nie padły żadne bramki, natomiast tuż po rozpoczęciu dogrywki na prowadzenie wyszedł drugoligowiec. “Miedziowi” nie potrafili odpowiednio zareagować, a mecz kończyli w dziewiątkę.

Kolejny klub z Ekstraklasy pożegnaliśmy w Nowym Sączu, gdzie Sandecja pokonała Wartę Poznań 2-1. Zwycięskie trafienie padło w doliczonym czasie drugiej połowy.

Jedyne rzuty karne w środę oglądaliśmy w Krakowie. Wisła Kraków w doliczonym czasie dogrywki wypuściła prowadzenie, a Puszcza Niepołomice grająca w dziewiątkę mogła cieszyć się z rzutów karnych. Finalnie to “Biała Gwiazda” okazała się skuteczniejsza, a jej bohaterem został bramkarz Kamil Broda.

Antybohaterem okazał się natomiast inny bramkarz, Artur Rudko, który popełnił poważny błąd w meczu Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław. “Kolejorz” nie sprostał wyzwaniu i po starcie dwóch szybkich bramek w drugiej połowie nie był w stanie odpowiedzieć, żegnając się tym samym z Pucharem Polski już w 1/16 finału.

Wyniki meczów 1/16 finału Pucharu Polski

Radunia Stężyca – Lechia Gdańsk 1:4 (1:2)

4′ Letniowski – 8′ Kałuziński, 32′ Zwoliński, 50′ Pietrzak, 57′ Sezonienko

Resovia Rzeszów – Cracovia 4:3 (2:3)

14′ Kwiecień, 28′ Vieira, 53′ Bondarenko, 84 Górski – 28, 37′ Siplak, 45′ Konoplyanka

Motor Lublin – Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)

96′ Kosior

Sandecja Nowy Sącz – Warta Poznań 2:1 (1:0)

26′ Wróbel, 90+3′ Kosakiewicz – 58′ Grzesik

Wisła Kraków – Puszcza Niepołomice 3:2 (1:1) [Po rzutach karnych]

31′ Cisse, 103′ Rodado – 37′ Tomalski, 120+1′ Kramarz

Lech Poznań – Śląsk Wrocław 1:3 (1:1)

25′ Sousa – 6′ Exposito, 78′, 83′ Yeboah