Rangnick zrezygnował z Ronaldo i Maguire’a w Pucharze Anglii

Ralf Rangnick i Cristiano Ronaldo
Pressfocus Na zdjęciu: Ralf Rangnick i Cristiano Ronaldo

Wcześniejsze doniesienia stały się faktem. Po południem angielskie media obiegły wieści, w których uznano, że Cristiano Ronaldo i Harry Maguire nie wystąpią w poniedziałek (10 stycznia) w Pucharze Anglii przeciwko Aston Villa. Po ogłoszeniu oficjalnych składów na starcie 1/32 finału, w kadrze meczowej Czerwonych Diabłów nie ma wyżej wspomnianych piłkarzy.

  • Cristiano Ronaldo i Harry Maguire nie zagrają przeciwko Aston Villa w 1/32 finału Pucharu Anglii
  • Ralf Rangnick pominął liderów zespołu, nie powołując ich nawet do kadry meczowej
  • Niewykluczone, że jest to kara za dla obu zawodników za ostatnie zachowania w kuluarach

Ronaldo i Maguire nie pomogą Man Utd w Pucharze Anglii

Angielskie media obiegły w poniedziałek obrazki z klubowym autokarem Man Utd, który we wczesnych godzinach po południowych podjechał pod hotel Hyott. Dziennikarze szybko zauważyli, że wśród zawodników brakuje Cristiano Ronaldo i Harry’ego Maguire’a.

W tym obiekcie Czerwone Diabły spotykają się przed każdą rywalizacją na Old Trafford. Wówczas jest czas na przekazanie piłkarzom o ostatnich pomysłach taktycznych, a przy okazji Ralf Rangnick przeprowadza również standardową odprawę.

Niemniej tym razem Niemiec odesłał liderów drużyny na trybuny, nie umieszczając ich nawet w meczowej kadrze na spotkanie z Aston Villa.

Takie działanie może wynikać z ostatnich negatywnych wydarzeń wewnątrz szatni. Według najnowszych wieści The Mirror, podobno Portugalczyk i Anglik odpowiadają za gorszą atmosferę w zespole. Od czasu noworocznej porażki z Wolves, z czerwona części Manchesteru wypływają nowe informacje. Wcześniej przekazywano już o próbie odejścia aż 11 graczy, a od niedawna pod znakiem zapytania zaczęła stać przyszłość CR7.

Składy obu drużyn na mecz 1/32 finału Pucharu Anglii

Man Utd: De Gea – Dalot, Lindelof, Varane, Shaw – McTominay, Fred, Fernandes, Rashford – Greenwood, Cavani

Aston Villa: Martinez – Cash, Konsa, Mings, Targett – McGinn, Luiz, Ramsey – Buendia, Watkins, Ings

Czytaj więcej: Powrót Ronaldo do Man Utd zamienia się w koszmar

Komentarze