Była dziewczyną znanego piłkarza. Przeszła na stronę terrorystów

Sheyi Ojo
PressFocus Na zdjęciu: Sheyi Ojo

O związku Sheyiego Ojo z Amaani Noor rozpisywały się angielskie tabloidy nazywając ich uroczą parą. Sielanka nie trwała jednak długo. Była modelka miała dość spokojnego życia u boku piłkarza i zgłosiła się do ISIS. Po tym, jak udowodniono jej współpracę z terrorystami sędziowie nie byli dla niej łaskawi.

  • Sheyi Ojo jest wychowankiem Liverpoolu. Tabloidy w Anglii rozpisywały się o jego związku z piękną modelką Amaani Noor.
  • Gdy para rozstała się, dziewczyna zaczęła fascynować się Państwem Islamskim. W wieku 20-lat związała się z bojownikiem ISIS.
  • Amaani planowała uciec na Bliski Wschód, ale zatrzymano ją i postawiono zarzuty. Została skazana na 18 miesięcy więzienia.

Para jak z bajki

Miał to być związek jak z bajki. On, wychowanek Liverpoolu, zarabiał świetne pieniądze w angielskiej Premier League. Ją wybrano z kolei nastoletnią Miss Wielkiej Brytanii. Rówieśniczki zazdrościły jej nie tylko urody, ale i bogatego i przystojnego chłopaka. Mogła wieść spokojne życie celebrytki. Związek zaczął się jednak rozpadać, a Amaani zdecydowała się zejść na złą drogę.

‘W ciągu zaledwie trzech lat przeistoczyła się z pięknej modelki w kochankę terrorystów z ISIS” – napisali o niej dziennikarze Daily Mirror. Fakty, które przedstawiono w 2019 roku, były szokujące. Młoda kobieta zafascynowała się działalnością Państwa Islamskiego i zdecydowała się wesprzeć tamtejszych terrorystów.

Jest to tym bardziej zaskakujące, że jeszcze dwa lata wcześniej Amaani miała ambicje, by zostać aktorką. – Jako młoda dziewczyna marzyłam o karierze piosenkarki. Czuję jednak, że jeszcze większą pasją jest występowanie na scenie. Chciałabym pracować w teatrze – opowiadała tabloidom. W planach tych wspierał ją Sheyi Ojo. – Gorąco ją dopinguję. Jest moją ukochaną i wierzę, że zrealizuje swoje plany – mówił wychowanek Liverpoolu.

Wyszła za mąż za terrorystę

Związek Amaani i Ojo rozpadł się w okolicach 2018 roku. W wieku 20. lat dziewczyna wyszła za mąż za terrorystę o imieniu Hakim. Co ciekawe całą ceremonię przeprowadzono za pośrednictwem Internetu. Hakim, bojownik należący do ugrupowania Miłosierne Ręce, przebywał wtedy w Państwie Islamskim.

Amaani miała być zafascynowana jego osobą, a także działalnością ISIS. Gdy trafiła do sądu przedstawiono jej zarzuty finansowego wspierania terrorystów. Udowodniono, że wysyłała przelewy na Bliski Wschód. Amaani broniła się twierdząc, że zbierała tylko pieniądze dla potrzebujących kobiet i dzieci. Nikt w tę wersję jednak nie uwierzył. Ostatecznie skazano ją na 18 miesięcy więzienia.

Pogrążająca okazała się internetowa korespondencja Amaani z niejakim Kareeme Scentem. Wyznała mu, że nadal kontaktuje się z terrorystami i popiera działania Państwa Islamskiego. Na telefonie Amaani znaleziono ponadto propagandowe nagrania, w tym sceny z tortur i egzekucji wrogów islamu.

Chciała uciec do Państwa Islamskiego

Sheyi Ojo o niczym nie wiedział. Amaani zerwała z nim zanim na poważnie zafascynowała się ISIS. Przed sądem zeznała, że zostawiła piłkarza po tym, jak “odkryła jego niewierność”. Dziewczyna planowała opuścić Wielką Brytanię i uciec do Syrii. W momencie, gdy ją zatrzymano, miała już wykupiony bilet lotniczy do Turcji.

Oprócz Amaani zatrzymano też inną brytyjską kobietę, Victorię Webster. Przyznała się ona do trzech zarzutów zbierania funduszy na ISIS. Obie kobiety złamały prawo naruszając ustawę z 2000 roku o terroryzmie.

Sam Sheyi Ojo nie chciał komentować na łamach mediów sprawy swojej byłej. Sąd nie dostrzegł w każdym razie żadnej winy w jego postępowaniu. Amaani zaczęła fascynować się ISIS dopiero po tym, jak zerwali. Obecnie Ojo ma 24 lata i nadal jest formalnie zawodnikiem Liverpoolu. Występuje na wypożyczeniu w Millwall, gdzie trafił latem tego roku.

Czytaj także: Strzelał hat-tricka Polsce. Dziś jest gwiazdą telewizji

Komentarze