Kane może wypaść na kilka tygodni. Kontuzja napastnika Tottenhamu

Harry Kane
PressFocus Na zdjęciu: Harry Kane

Dłuższa przerwa w grze może czekać napastnika Tottenhamu Hotspur Harry’ego Kane’a. Powodem są kontuzje, których nabawił się podczas czwartkowego spotkania Premier League z Liverpoolem. Jak poinformował menedżer Kogutów Jose Mourinho najlepszy strzelec klubu doznał urazu obu kostek.

Kane kontuzji nabawił się w trakcie pierwszej połowy, najpierw w starciu z Thiago, a następnie z Jordanem Hendersonem. W przerwie meczu został zastąpiony przez Erika Lamelę. Spotkanie zakończyło się ostatecznie wygraną 3:1 Liverpoolu.

– Doznał kontuzji kostek. Powiedział, że prawdopodobnie mógłby poradzić sobie z bólem jednej, ale w przypadku obu jest to niemożliwe. Mówi, że odczuwa duży ból w obu kostkach – powiedział Mourinho. – Nie mógł kontynuować gry. Jest gościem, który jest w stanie się poświęcić, potrafi walczyć z bólem, ale to było dla niego za trudne – kontynuował portugalski szkoleniowiec.

Tuż po zakończeniu spotkania Mourinho stwierdził, że Kane prawdopodobnie będzie pauzował przez kilka tygodni. Do sprawy odniósł się również podczas pomeczowej konferencji prasowej. – W momencie gdy Harry opuszcza boisko, kiedy zawsze chce grać i przy niekorzystnym wyniku, nie może to być nic nieznaczący uraz. Obecnie nie mogę powiedzieć na jak długo został wyeliminowany. Musimy poczekać i zobaczyć – dodał menedżer Tottenhamu Hotspur.

Nie ma wątpliwości, że na informacje w sprawie stanu zdrowia 27-letniego napastnika czeka również selekcjoner reprezentacji Anglii Gareth Soutghate. Prowadzona przez niego drużyna już 25 marca rozpocznie rywalizację w eliminacjach do mistrzostw świata w 2022 roku. Jednym z grupowych rywali angielskiego zespołu będzie Polska.

W obecnym sezonie Kane rozegrał we wszystkich rozgrywkach 29 spotkań dla Tottenhamu, zdobywając w nich 19 bramek i dokładając do tego 14 asyst.