Rudi Garcia na celowniku Man Utd. Francuz przyjął ofertę

Rudi Garcia
Pressfocus Na zdjęciu: Rudi Garcia

Ruszyła giełda potencjalnych nazwisk szkoleniowców, którzy wkrótce mogą zostać tymczasowym trenerem Manchesteru United. Według najnowszych wieści przekazanych przez The Sun, Glazerowie doszli do wstępnego porozumienia z Rudim Garcią. Francuz jest gotowy przejąć klub w trudnym momencie, ale ostateczna decyzja należy jednak do właścicieli.

  • Rudi Garcia może zostać tymczasowym trenerem Man Utd do końca sezonu
  • Francuz pracował wcześniej z dużymi markami w Europie
  • Glazerowie ustalili z 57-latkiem wstępne szczegóły, ale rozważają jeszcze inne kandydatury

Kim jest Rudi Garcia?

Rudi Garcia swoją przygodę z trenerką zaczynał we Francji. W 1998 r. rozpoczął pracę w Saint-Etienne. Wówczas był odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne piłkarzy. Trzeba przyznać, że dość szybko awansował. Po 10 miesiącach został asystentem pierwszego szkoleniowca, aby w 2001 r. przejąć stery w klubie na pół roku. Później przez pięć sezonów prowadził Djion.

Z kolei największe sukcesy odnosił w Lille. Podczas kampanii 2010/11 wywalczył pierwszy tytuł Ligue 1 oraz Puchar Francji od 50 lat. Swoje trzy grosze dołożył także w AS Romie, kiedy dwukrotnie doprowadził rzymian do wicemistrzostwa, za co też otrzymał nagrodę menadżera roku we Włoszech.

Po sukcesach w Serie A z powrotem trafił do swojej ojczyzny, gdzie pełnił dowództwo w Marsylii przez kolejne trzy lata. Natomiast na koniec poprzedniej kampanii rozstał się z Lyonem. Z Les Gones pokonał nawet obie drużyny z Manchesteru w zeszłorocznej Lidze Mistrzów.

Rozmowy są na zaawansowanym etapie

The Sun twierdzi, że Glazerowie jeszcze przed starem rywalizacji Manchesteru United z Villarreal, przeprowadzili długą rozmowę z Garcią. Menadżer miał zaakceptować wstępne warunki kontraktu, który obowiązywałby do końca czerwca 2022 r.

Atutem 57-latka jest na pewno dobra znajomość języków. Rudi Garcia bez problemu rozmawia po angielsku, hiszpańsku, włosku czy francusku. Taka umiejętność od zawsze pozwalała mu na lepsze kontakty z zawodnikami oraz szybszą aklimatyzację w nowym miejscu.

Aktualnie oprócz Rudiego Garcii, właściciele Czerwonych Diabłów rozważają kandydaturę Ernesto Valverde czy Unaia Emery’ego. Tymczasem we wtorek Michael Carrick poprowadził drużynę do arcyważnego triumfu z Villarreal (2:0), przez co wkupił się w łaski kibiców i ze spokojem może przygotowywać swoich podopiecznych do hitowej rywalizacji w Premier League przeciwko Chelsea.

Chelsea
Manchester United
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 27. listopada 2021 17:16.

Przeczytaj również: Man Utd skontaktował się z byłym trenerem Barcelony | Emery kolejnym kandydatem do pracy w Man Utd

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze