Emery kolejnym kandydatem do pracy w Man Utd

Unai Emery
fot. PressFocus Na zdjęciu: Unai Emery

Manchester United po rozstaniu z Ole Gunnarem Solskjaerem jest wciąż w trakcie poszukiwania nowego menedżera. Sternicy Czerwonych Diabłów analizują różne opcje. Najnowsze doniesienia na temat potencjalnego nowego menedżera aktualnych wicemistrzów Premier League przekazał Christian Falk. Dziennikarz Bilda zasugerował, że przymierzany do pracy w klubie z Old Trafford jest Unai Emery.

  • Manchester United jest w trakcie poszukiwania nowego menedżera
  • W kontekście pracy w klubie z Old Trafford wymienionych zostało już kilku kandydatów
  • Unai emery jest najnowszym kandydatem do pracy w angielskiej ekipie

Emery znów przed szansą powrotu do Premier League

Manchester United we wtorek prowadził Villarreal w starciu Ligi Mistrzów przeciwko Czerwonym Diabłom. Hiszpan nie miał powodów do zadowolenia po ostatnim gwizdku sędziego, bo jego piłkarze przegrali 0:2. Chociaż angielski klub jest zainteresowany Emerym, to jak na razie nie doszło do bezpośredniego kontaktu trenera z władzami angielskiej ekipy.

Hiszpański szkoleniowiec kolejny raz został połączony z powrotem do Premier League. Niedawno Emery był przymierzany do pracy w Newcastle United. Ostatecznie stery nad zespołem z St. James Park objął Eddie Howe, który oficjalnie jeszcze nie zadebiutował jako nowy opiekun Srok.

Hiszpański trener pracował w przeszłości pracował już w lidze angielskiej. Emery prowadził od 2018 roku Arsenal. W tej roli sprawdzał się przez 1,5 roku. Na temat Man Utd trzeba natomiast dodać, że obecnie za wyniki tego zespołu odpowiedzialny jest Michael Carrick.

Tymczasem w gronie kandydatów na menedżera Czerwonych Diabłów wymieniani byli już: Zinedine Zidane, Mauricio Pochettino oraz Ernesto Valverde.

Czytaj więcej: Man Utd skontaktował się z byłym trenerem Barcelony

Chelsea
Manchester United
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 28. listopada 2021 17:26.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze