Newcastle finalizuje negocjacje z nowym trenerem

Eddie Howe na meczu Brighton - Newcastle
Pressfocus Na zdjęciu: Eddie Howe na meczu Brighton - Newcastle

Newcastle wciąż nie ogłosiło nowego trenera, odkąd zwolniony został Steve Bruce. Klub jest już jednak coraz bliżej sfinalizowania negocjacji z przyszłym szkoleniowcem.

  • W nieodległej przyszłości Newcastle ma ogłosić nazwisko nowego szkoleniowca
  • Trenerem klubu z siedzibą na St. James’ Park ma zostać Eddie Howe
  • Aktualnie ustalane są ostatnie szczegóły umowy

W oczekiwaniu na oficjalny komunikat

Od kilkunastu tygodni wokół Newcastle United jest spory szum. Potwierdziły się bowiem informacje o tym, że Sroki będą miały nowego właściciela. Został nim Saudyjski Fundusz Inwestycyjny PIF. Klub ma teraz ogromne ambicje sięgające wygrania Premier League. Pomóc w tym mają gigantyczne pieniądze, które mają zostać przeznaczone na transfery.

Chwilo plany Newcastle o wygraniu mistrzostwa Anglii, muszą jednak zostać odłożone w czasie. Sroki są zamieszane w walkę o utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek. Zespół ten ani razu nie zaznał smaku zwycięstwa w tym sezonie, chociaż za nami już 11 kolejek. Posadą za to 20 października zapłacił Steve Bruce, który pracował na St. James’ Park od lipca 2019 roku.

Aktualnie Newcastle tymczasowo prowadzi Graeme Jones. Fani wyczekują, aż klub ogłosi jego następcę. Najprawdopodobniej jest już on wybrany. Z przejęciem Srok łączono między innymi Antonio Conte, Zinedine’a Zidane’a, czy Jose Mourinho. Na St. James’ Park pracować ma Eddie Howe, który pozostaje bezrobotny od sierpnia 2020 roku.

Fabrizio Romano informuje, że Howe już kilka dni temu osiągnął ustne porozumienie z Newcastle. Klub pracuje teraz nad dopracowaniem ostatnich szczegółów, między innymi sztabu szkoleniowego, który będzie miał do dyspozycji były szkoleniowiec Bournemouth. Howe podpisze kontrakt do 30 czerwca 2024 roku. Zdołał już on obejrzeć ostatni mecz swoich przyszłych podopiecznych z wysokości trybun w towarzystwie Amandy Staveley. Miała ona istotne znaczenie w procesie zmian właścicielskich Newcastle.

Czytaj także: Niecodzienna sytuacja w meczu Brighton – Newcastle

Komentarze