FA otwiera dochodzenie ws. nowego gracza Chelsea

Mychajło Mudryk
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Mychajło Mudryk

Football Association otworzyło dochodzenie w sprawie Mychajło Mudryka. Reprezentant Ukrainy w lipcu 2022 roku opublikował na TikToku wideo, w którym cytował rasistowskie obelgi z rapowego utworu.

  • Mychajło Mudryk w styczniu został nowym graczem Chelsea. Może kosztować The Blues nawet sto milionów euro
  • FA wszczęło dochodzenie w sprawie Ukraińca
  • W lipcu opublikował on bowiem filmik zawierający rasistowskie obelgi

Mudryk może odpowiedzieć przed FA za… filmik z lipca

Mychajło Mudryk został nowym zawodnikiem Chelsea podczas zimowego okienka transferowego. Reprezentant Ukrainy może łącznie kosztować The Blues nawet sto milionów euro. Football Association wszczęło jednak postępowanie przeciwko 22-latkowi za sytuację z lipca, gdy jeszcze był graczem Szachtara Donieck.

Chodzi o wideo opublikowane przez gracza. Za pośrednictwem TikToka Ukrainiec nagrał, jak wykonuje utwór “Freestyle” amerykańskiego rapera Lil Baby’ego. Tekst zawierał rasistowskie obelgi. Co prawda Mudryk szybko usunął wideo i przeprosił, ale viralowe nagranie zdążyło zobaczyć 214 tysięcy widzów.

Dla FA nie ma znaczenia, że piłkarz reprezentował wówczas barwy Szachtara Donieck. W zeszłym roku Marc Bola z Middlesbrough musiał ukończyć kurs edukacyjny za homofoniczne tweety, które opublikował w wieku 14 lat. Z kolei piłkarz West Ham United, Jarrod Bowen, został w ten sposób ukarany za rasistowską obelgę, którą napisał na Twitterze, gdy miał 15 lat.

Póki FA nie wyda wyroku, Mudryk może występować w Chelsea. W piątek może wziąć udział w derbach Londynu przeciwko Fulham.

Zobacz więcej: Kuriozalna seria błędów Chelsea przy próbie sprzedaży gracza.

Komentarze