Pierwsze rekordy Ronaldo po powrocie do Manchesteru United

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo PressFocus

Cristiano Ronaldo nie zaliczył jeszcze ani jednego występu po powrocie do Manchesteru United, a już zdążył pobić jeden rekord. Chodzi o dzienną sprzedaż koszulek Czerwonych Diabłów. Rekord został pobity w ciągu zaledwie czterech godzin od momentu, gdy ogłoszono, że Portugalczyk ponownie będzie występował z numerem 7  – poinformowało Sky Sports.

  • Cristiano Ronaldo pod koniec letniego okna transferowego został zawodnikiem Manchesteru United, do którego wrócił po 12-letniej przerwie
  • Portugalczyk w zespole z Old Trafford ponownie będzie występował z nr 7 na koszulce. Sprzedaż koszulek nowego zawodnika Czerwonych Diabłów osiągnęła rekordowe liczby
  • Pierwszy występ po powrocie do Manchesteru United Ronaldo może zaliczyć już w najbliższą sobotę

Rekordowa sprzedaż koszulek Ronaldo

Cristiano Ronaldo był jednym z bohaterów letniego okna transferowego. Po trzech latach występów w Turynie Portugalczyk zdecydował się na odejście z Juventusu i wrócił po dwunastu latach do Manchesteru United. Aktualnie 36-letni zawodnik przebywa na obowiązkowej kwarantannie, ale w czwartek powinien rozpocząć treningi z drużyną prowadzoną przez Ole Gunnara Solskjaera.

Gdy w sieci pojawiło się potwierdzenie ze strony Manchesteru United, że Ronaldo będzie występował z numerem 7 na koszulce, fani rzucili się do internetowego sklepu i potrzebowali zaledwie czterech godzin do pobicia rekordu największej dziennej sprzedaży w jednym sklepie z artykułami sportowymi poza Ameryką Północną.

Fanatics, który jest oficjalnym partnerem detalicznym United, potwierdził, że sprzedaż koszulek osiągnęła rekordowe liczby, a sama pierwsza godzina była lepsza od najlepszego pełnego dnia globalnej sprzedaży w sklepie internetowym klubu.

W całej sieci Fanatics koszulki Ronaldo stały się najlepiej sprzedającym się artykułem w ciągu 24 godzin po transferze do nowego klubu. Portugalczyk wyprzedził pod tym względem Lionela Messiego (do PSG), Toma Brady’ego (do Tampa Bay Buccaneers) i LeBrona Jamesa (do LA Lakers).

Ronaldo pierwszy występ po powrocie do Manchesteru United może zaliczyć już w najbliższą sobotę. Czerwone Diabły podejmować będą przed własną publicznością na Old Trafford Newcastle United. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00.

Zobacz także: Anglicy nie zobaczą debiutu Ronaldo w Man United

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 11. września 2021 15:58.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze