Ferguson zakwestionował decyzję Solskjaera

Alex Ferguson
PressFocus Na zdjęciu: Alex Ferguson

Były menedżer Manchesteru United Alex Ferguson zakwestionował decyzję Ole Gunnara Solskjera o posadzeniu Cristiano Ronaldo na ławce rezerwowych podczas ostatniego meczu z Evertonem. Spotkanie na Old Trafford zakończyło się remisem 1:1.

• Manchester United w ostatnim ligowym meczu zremisował 1:1 z Evertonem
  • Cristiano Ronaldo w spotkaniu, które rozegrane zostało na Old Trafford, pojawił się na murawie dopiero w drugiej połowie
  • Zdaniem Alexa Fergusona Portugalczyk powinien grać w tym meczu od pierwszej minuty

Manchester United ponownie stracił punkty

Portugalczyka zabrakło w wyjściowej jedenastce Czerwonych Diabłów, ale pojawił się na murawie w trakcie drugiej połowy w momencie, gdy United prowadzili 1:0. W 65. minucie goście z Liverpoolu zdobyli jednak wyrównującego gola i remis utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

W mediach społecznościowych pojawił się film przedstawiający rozmowę byłego menedżera Manchesteru United Alexa Fergusona z zawodnikiem MMA Khabibem Nurmagomedovem, która miała miejsce po meczu z Evertonem. Zdaniem szkockiego szkoleniowca brak Ronaldo w wyjściowym składzie był impulsem dla rywali.

Kiedy Nurmagomedov powiedział, że Ronaldo wszedł drugiej połowie, Ferguson dodał: – Tak, wiem… ale zawsze powinieneś od początku grać swoimi najlepszymi zawodnikami.

Solskjaer broni swojej decyzji

Po zakończeniu meczu Solskjaer bronił swojej decyzji: – Przez cały długi sezon podejmujesz decyzje i musisz zarządzać obciążeniem zawodników. Według mnie była to dobra decyzja. Anthony Martial dobrze się spisał, zdobył ładną bramkę. Cavani również potrzebował minut, dostał godzinę i mógł wpisać się na listę strzelców. Musimy czasem podejmować takie decyzje.

Po siedmiu rozegranych kolejkach Manchester United zajmuje czwarte miejsce w tabeli Premier League, tracąc do prowadzącej Chelsea dwa punkty. Kolejne spotkanie Czerwone Diabły rozegrają 16 października, a ich rywalem na wyjeździe będzie Leicester City.