Lukaku wystosował apel ws. walki z rasizmem

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku Pressfocus

Romelu Lukaku udzielił wywiadu dla CNN Sport, w którym zwrócił uwagę na problem rasizmu. Zdaniem napastnika Chelsea, należy podjąć zdecydowane kroki w tej sprawie.

  • Romelu Lukaku ponownie nawiązał do kwestii rasizmu
  • Zdaniem belgijskiego napastnika, należy podjąć działania w sprawie tego problemu
  • Snajper Chelsea zaapelował o spotkanie w tej sprawie

Lukaku walczy z rasizmem

Latem tego roku Romelu Lukaku przeniósł się z Interu Mediolan do Chelsea. Belgijski napastnik kosztował aż 115 milionów euro, ale stale udowadnia, że The Blues zrobili świetny interes sprowadzając ponownie 28-latka w swoje szeregi. Piłkarz ten rozegrał bowiem dotychczas cztery spotkania. Strzelił w nich cztery gole.

Lukaku mógłby opowiadać o swoich boiskowych osiągnięciach, ale zamiast tego postanowił zwrócić uwagę na problem rasizmu w rozmowie z CNN Sport. Belg sam niejednokrotnie doświadczył w przeszłości obraźliwych zachować i komentarzy. Postanowił zatem działać. – Muszę walczyć. Nie walczę tylko o siebie. Walczę o mojego syna, o moje przyszłe dzieci, o mojego brata, o wszystkich innych graczy i ich dzieci, wiesz, o wszystkich – rzekł Lukaku.

Napastnik Chelsea wezwał osoby odpowiedzialne za media społecznościowe oraz szefów związków piłkarskich do spotkania się i podjęcia odpowiednich działań. – Kapitanowie każdej drużyny i czterech lub pięciu graczy, podobnie jak wielkie osobistości każdej drużyny, powinni spotkać się z prezesami Instagrama, rządami, FA i PFA, a my powinniśmy po prostu usiąść przy stole i odbyć wielkie spotkanie na ten temat – zaapelował 28-letni piłkarz aktualnego lidera Premier League.

Chelsea także zamierza walczyć z rasizmem, czego przykładem jest akcja ‘’Nie dla hejtu’’. Polega ona na tym, że kibice tego klubu wysyłają zdjęcia, które pokazują jak różnorodna jest społeczność The Blues. Kampania ta jest sprzeciwem wobec wszelkim formom nienawiści i dyskryminacji.

Czytaj także: Bayern wzmocni się kosztem Chelsea?

Komentarze