Bayern wzmocni się kosztem Chelsea?

Antonio Rudiger
Antonio Rudiger Pressfocus

Antonio Rudiger to ważne ogniwo Chelsea na początku sezonu 2021/2022. Niemiec wciąż nie przedłużył jednak kontraktu z londyńskim zespołem, co przykuło uwagę czołowych klubów na świecie.

  • Antonio Rudiger od dłuższego czasu imponuje świetną formą
  • Defensor Chelsea w przyszłym roku może zmienić barwy klubowe
  • Do grona zainteresowanych Niemcem, dołączył kolejny klub

Bayern chce zabezpieczyć defensywę

Początek sezonu 2021/2022 w wykonaniu Chelsea jest bardzo dobry. The Blues są czele tabeli Premier League, a ponadto zdołali wygrać już Superpuchar Europy. Udział w tych sukcesach z pewnością miał Antonio Rudiger. Niemiecki defensor przyczynił się również do tego, że londyńczycy w lidze stracili tylko jednego gola.

Aktualna umowa Rudigera wiąże go z Chelsea tylko do 30 czerwca 2022 roku. 28-latek nie złożył dotychczas podpisu na nowej umowie. Niemiec chciał bowiem poczekać i przekonać się, jak będzie wyglądała jego sytuacja. Jest ona komfortowa, ponieważ poczynania tego zawodnika obserwują czołowe kluby na świecie,

Latem media informowały, że pozyskaniem Rudigera zainteresowany jest Real Madryt. Teraz do tego grona dołączył Bayern Monachium. Bawarczycy nawiązali już kontakt z bratem i agentem 28-latka. Rozmowy są jednak na wstępnym etapie. Pozytywnie o niemieckim obrońcy wypowiedział się Julian Nagelsmann. Opiekun Bayernu podkreślił, że zaimponował mu rozwój Rudigera na przestrzeni ostatniego roku.

Dlaczego Bayern w ogóle myśli o pozyskaniu gracza Chelsea? Latem przyszłego roku monachijczycy mogą stracić Niklasa Sule, który nie zadecydował o tym, czy pozostanie na Allianz Arenie. Rudiger mógłby zatem wypełnić lukę po swoim rodaku i wcale nie osłabiłby defensywy mistrza Niemiec.

Czytaj także: Gracz Chelsea zaimponował przed sobotnim hitem

Komentarze