Gol Klicha, cudowne trafienie Ingsa, słaby start Newcastle United

Gracze Leeds United
PressFocus Na zdjęciu: Gracze Leeds United

W jednym z sobotnich meczów Premier League bramkę zdobył Mateusz Klich, który w 41. minucie pokonał golkipera Evertonu FC. Finalnie jego ekipa zdobyła jeden punkt (2:2). Co działo się w innych spotkaniach? Gracze Aston Villi wygrali z Newcastle United 2:0 (ozdobą był piękny gol nożycami Danny’ego Ingsa), a Crystal Palace zremisowało z Brentford FC 0:0.

Leeds United – Everton FC 2:2

Leeds United musiało odrabiać straty w spotkaniu z Evertonem FC od 30. minuty. Wtedy to z karnego nie pomylił się Dominic Calvert-Lewin. Wyrównał Klich, który celnie przymierzył z kilkunastu metrów.

Pięć minut po zmianie stron było 2:1 dla gości. Tym razem precyzyjnie w kierunku dalszego słupka uderzył Demarai Gray. Wynik spotkania na 2:2 ustalił Raphinha, który huknął nie do obrony po podaniu od Liama Coopera.

Aston Villa – Newcastle United 2:0

Premierowy gol w spotkaniu Aston VillaNewcastle United padł w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy. Warto było tyle czekać, ponieważ pięknym uderzeniem nożycami popisał się Ings.

W drugiej odsłonie ekipa z Birmingham podwyższyła. Konkretnie uczynił to Anwar El Ghazi, który wykorzystał rzut karny. Jak się okazało, było to ostatnie trafienie tego popołudnia w Birmingham.

Crystal Palace – Brentford FC 0:0

Najmniej emocji dostarczyło spotkanie Crystal Palace z Brentford FC, które zakończyło się bezbramkowym remisem. Obie ekipy miały jednak swoje okazje. W siódmej minucie w poprzeczkę huknął Conor Gallagher. Pod koniec tej części gry w obramowanie trafił Bryan Mbeumo.

Dziewięć minut po zmianie stron Christian Benteke główkował tuż nad poprzeczką. Finalnie ani jednym, ani drugim nie udało się przechylić szali wiktorii na swoją korzyść. To oznacza po oczku dla każdej ze stron.