Eddie Howe rzuci wyzwanie Stevenowi Gerrardowi

Eddie Howe jest o krok od zostania nowym menedżerem Celticu – donosi BBC Sport. Były szkoleniowiec Bournemouth zdecydował się niespodziewanie na pracę w Szkocji, mimo że miał ostatnio dwie oferty z angielskiej Premier League. Zamierza rzucić wyzwanie Stevenowi Gerrardowi.

Po dziesięciu latach przerwy Rangers FC odzyskali mistrzostwo Szkocji. Duża w tym zasługa menedżera Stevena Gerrarda, który od trzech lat prowadzi drużynę z Ibrox. Tytuł dla The Gers zbiegł się z kryzysem u rywala zza miedzy – Celticu. Działacze tego klubu rozstali się kilka tygodni temu z Neilem Lennonem. Wygląda na to, że znane jest już nazwisko jego następcy.

Odrzucił oferty z Anglii

Jak donosi BBC Sport ma nim zostać Eddie Howe, który prowadzi zaawansowane rozmowy. W ostatnich tygodniach szkoleniowiec ten miał otrzymać oferty z dwóch klubów z Premier League. Spekuluje się, że chodziło o Newcastle i Sheffield United. Zamiast tego zdecydował się na pracę w Szkocji.

43-latek z powodzeniem prowadził wcześniej Bournemouth. Z klubem tym rozstał się w sierpniu 2020 roku. Howe wyrobił w Anglii swoje nazwisko, bo przez pięć kolejnych lat nie spadł z Wisienkami do Championship.

Komentarze