De Bruyne szczerze o swoich zarobkach. “To dużo pieniędzy, ale klub może sobie na to pozwolić”

Kevin De Bruyne
fot. PressFocus Na zdjęciu: Kevin De Bruyne

Kevin De Bruyne to jeden z najlepszych piłkarzy świata. Zawodnik Man City został ostatnio zapytany o swoje zarobki, czy nie za dużo. Odpowiedź reprezentanta Belgii cytowana przez The Guardian była do bólu szczera.

  • Kevin De Bruyne to jedna z jaśniejszych postaci Man City w tym sezonie
  • 31-latek w rozmowie z The Guardian zabrał głos na temat swoich zarobków
  • Niektórych wypowiedź reprezentanta Belgii może zszokować

Kevin De Bruyne o swoich zarobkach

Kevin De Bruyne broni aktualnie barw Man City. Do drużyny z Etihad Stadium zawodnik trafił z Wolfsburga za 76 milionów euro w 2015 roku. 31-latek może liczyć w angielskiej ekipie na zarobki na poziomie 400 tysięcy funtów tygodniowo. Czy to za dużo? Piłkarz przekonuje, że nie.

Porównaj moje wynagrodzenie z tymi od piosenkarki, na której koncercie wzięło udział 60 tysięcy osób. Patrzę na to z punktu widzenia logiki. Miliony ludzi ogląda piłkę nożną w telewizji, 60 tysięcy ludzi ogląda mecze, dochody klubu to 500-600 milionów funtów – mówił De Bruyne cytowany przez The Guardian.

Zobacz także:

Francja przyklepała awans do fazy pucharowej [WIDEO]
Theo Hernandez i Kylian Mbappe

Znakomite widowisko stworzyli w drugim meczu fazy grupowej Francuzi i Duńczycy. Trójkolorowi po dynamicznym i ciekawym meczu wygrali 2:1 z Duńskim Dynamitem i zapewnili sobie tym samym jako pierwsza drużyna na mundialu wyjście z grupy. Bohaterem Francji został Kylian Mbappe, który strzelił dwie bramki. Dopiero po przerwie padały gole w meczu Francja – Dania Trójkolorowi

Czytaj dalej…

Tak, to dużo pieniędzy. Czy nie za dużo? Jeśli klub może sobie na to pozwolić, to nie jest to dużo. To nie jest najpopularniejsza odpowiedź, ale myślę, że tak to wygląda – powiedział piłkarz Manchesteru City.

De Bruyne w tym sezonie wystąpił w 25 meczach, strzelając w nich pięć goli. Ponadto na koncie Belga znalazło się 14 asyst. De Bruyne ma kontrakt ważny z Man City do końca czerwca 2025 roku. Rynkowa wartość zawodnika wynosi 80 milionów euro.

Czytaj więcej: Belgia – Maroko: typy, kursy, zapowiedź (27.11.2022)

Komentarze