Kibice wybrali najlepszego piłkarza Manchesteru United w sezonie 2021/22

Cristiano Ronaldo
Pressfocus Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Mimo fatalnego sezonu w wykonaniu Manchesteru United, Cristiano Ronaldo nie powinien mieć sobie zbyt wiele do zarzucenia. Portugalczyk został najlepszym strzelcem zespołu i wielokrotnie ratował go z opresji swoimi bramkami. Kibice wybrali go jako najlepszego zawodnika sezonu w klubie z Manchesteru.

  • Cristiano Ronaldo w zeszłym sezonie był najlepszym strzelcem Czerwonych Diabłów
  • Portugalczyk w głosowaniu kibiców został wybrany najlepszym piłkarzem zeszłego sezonu
  • W głosowaniu piłkarzy Manchesteru United wygrał jednak David de Gea

Ronaldo jak wino – im starszy tym lepszy

Manchester United sezon ligowy zakończył na odległym, szóstym miejscu. Czerwone Diabły prezentowały się bardzo słabo, traciły mnóstwo goli i nie były w stanie powalczyć o żadne trofeum. Jednym z niewielu jasnych punktów drużyny był Cristiano Ronaldo. Portugalczyk walczył w każdym meczu i zakończył sezon z 24 golami w 39 meczach. Nie udało mu się jednak zdobyć korony króla strzelców Premier League, która w zeszłej kampanii przypadła w udziale Sonowi z Tottenhamu.

W głosowaniu kibiców Manchesteru United z całego świata, Cristiano Ronaldo został wybrany najlepszym zawodnikiem drużyny. Portugalczyk uzyskał 60% głosów, podczas gdy drugą pozycję zajął David de Gea. 37-latek ma wciąż szanse na zdobycie nagrody dla najlepszego zawodnika całej ligi angielskiej. Oprócz niego nominowani są: De Bruyne, Kane, Salah, Mane i van Dijk.

W ostatnich dwóch sezonach nagrodę dla najlepszego zawodnika Manchesteru United zdobywał Bruno Fernandes. Portugalczyk był wyraźnie w gorszej dyspozycji podczas ostatniego sezonu i nie pokazywał pełni swoich możliwości. Co ciekawe, Ronaldo nie został wybrany numerem jeden w głosowaniu klubowych kolegów. Według nich najlepszy był de Gea.

Sprawdź też: Man Utd zainteresowany talentem z Bundesligi. Co na to Erik ten Hag?

Komentarze