Conte wprowadził żywieniową “czarną listę” w Tottenhamie

Antonio Conte
PressFocus Na zdjęciu: Antonio Conte

Antonio Conte rozpoczął już wprowadzanie zmian w kulturze Tottenhamu. Włoch zauważył ponoć nadwagę u części graczy, przez co wprowadził istotne zakazy dotyczące żywienia.

Czytaj dalej…

  • Antonio Conte zauważył u niektórych zawodników Tottenhamu nadwagę
  • Włoch postanowił zatem wprowadzić nowe zasady dotyczące żywienia
  • Na liście zakazanych pokarmów znalazł się, między innymi, majonez czy keczup

Conte żąda zmian w diecie piłkarzy Tottenhamu

Antonio Conte nie zwleka z wprowadzaniem zmian w strukturze Tottenhamu. Pomijając kwestie treningowe czy personalne, Włoch zdecydował się również ingerować w żywienie zawodników. Według The Athletic 52-latek dostrzegł u części swoich podopiecznych nadwagę. Postanowił zatem wprowadzić rygorystyczny zakaz spożywania części produktów spożywczych, które mogą wpływać na nadmiar tkanki tłuszczowej.

Z diety Kogutów mają zniknąć jakiekolwiek posiłki smażone na oleju lub maśle. Ponadto Włoch usunął z jadłospisu potreningowego jedzenie ciężkostrawne, takie jak kanapki. Wykluczył też dodawanie do potraw keczupu lub majonezu. Zawodnicy mają też pić mniej soków owocowych, a więcej spożywać samych owoców.

Antonio Conte ma wielkie doświadczenie w prowadzeniu najlepszych drużyn na świecie. To jasne, że w obecnym czasie dieta znacząco wpływa na przygotowanie fizyczne, ale też na regenerację. Źle zbilansowana dieta może wręcz doprowadzić do częstszych kontuzji mięśniowych, których 52-latek zamierza uniknąć.

Pod wodzą Włocha Tottenham wygrał z Vitesse i bezbramkowo zremisował z Evertonem. W przeszłości Conte święcił triumfy z Chelsea i Juventusem, udanie prowadził też reprezentację Włoch.

Tottenham
Leeds
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 21. listopada 2021 17:26.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Zobacz również: Jorginho wyjaśnił, dlaczego powinien dostać Złotą Piłkę.

Komentarze