Chelsea ruszy na zakupy. Wielka kasa od nowych właścicieli

Thomas Tuchel, trener Chelsea
Pressfocus Na zdjęciu: Thomas Tuchel, trener Chelsea

Tego lata Thomas Tuchel otrzyma przynajmniej 200 mln funtów na wzmocnienia. Do wieści odnośnie budżetu transferowego doszedł Matt Lawton z The Times. Żeby zakończyć proces sprzedaży Chelsea na dobre, trzeba jeszcze poczekać na zatwierdzenie całej operacji przez rząd Wielkiej Brytanii.

  • Premier League zatwierdziła sprzedaż Chelsea
  • Nowi właściciele planują przeznaczyć przynajmniej 200 mln funtów na letnie transfery
  • The Blues ruszą na zakupy, jeśli zostanie wydana zgoda finalizację transakcji przez rząd Wielkiej Brytanii

Chelsea wychodzi na prostą

We wtorek wieczorem Premier League zatwierdziła przejęcie Chelsea za 4,25 miliarda funtów. Nowym właścicielem zostało amerykańskie konsorcjum pod kierownictwem Todda Boehly’ego. Co prawda, cała operacja nadal podlega zatwierdzeniu przez rząd Wielkiej Brytanii czy Portugalii, a także Unii Europejskiej, ze względu na portugalskie obywatelstwo Romana Abramowicza.

Kupno The Blues od początku finansowane było przez Clearlake Capital z siedzibą w Kalifornii. Zdaniem Matta Lawtona z The Times, Thomas Tuchel może liczyć na pełne wsparcie nowych szefów. Kiedy tylko sprzedaż zostanie zaakceptowana przez polityków, klub znów będzie mógł negocjować umowy lub przeprowadzać transfery.

Podobno w puli na letnie wzmocnienia znalazło się 200 mln funtów. Przez sankcje nałożone na Abramowicza, Chelsea nie zatrzymała Antonio Ruedigera i Andreasa Christensena. Obaj panowie odejdą za darmo w lipcu, a widmo utraty kolejnych piłkarzy wciąż jest realne.

Dalej nie ma pewności, co z przyszłością Cesara Azpilicuety czy Marcosa Alosno, którym kontrakty wygasają wraz z końcem kampanii 2022/23. Zawodników w podobnej sytuacji jest więcej, dlatego przed The Blues niezwykle ciężki okres negocjacji.

Jak twierdzą angielskie media, Jules Kounde powinien być pierwszym wzmocnieniem za kadencji Boehly’ego. Francuz jest zdecydowany na przejście do ekipy Tuchela i czeka tylko na zielone światło od Sevilli. Kwota całego transferu zamknie się w granicach 60 – 70 mln euro.

Czytaj więcej: Koszulka Arboledy dla Spurs, United na -2, “dobrze, że spadli” – za nami sezon Premier League

Komentarze