Chelsea finalizuje negocjacje z Kounde

Jules Kounde
Pressfocus Na zdjęciu: Jules Kounde

Chelsea jest blisko zakończenia negocjacji z Julesem Kounde. Obrońca Sevilli miał uzgodnić osobiste warunki kontraktu z The Blues. Według The Sun, w najbliższych dniach obie strony powinny osiągnąć finalne porozumienie.

  • Jules Kounde trafi w letnim okienku do Chelsea
  • Thomas Tuchel zabiegał o tego piłkarza już rok temu
  • Sevilla otrzyma za transfer nie mniej niż 60 mln euro

Kounde nowym obrońcą Chelsea

Jules Kounde dalej prezentuje solidną formę. Od startu sezonu 2021/22 rozegrał 43 mecze, notując w nich trzy gole i asystę. Przez ostatnie dwa sezony był kluczowym piłkarzem Sevilli i teraz nadszedł czas na nowe wyzwanie.

Chelsea próbowała ściągnąć 23-latka rok temu. Wówczas ekipa z Andaluzji nie puściła defensora, mając nadzieję, że ten zgodzi się na przedłużenie wygasającej w 2024 r. umowy. Zdaniem Andreasa Korssunda z The Sun, piłkarz od kilku tygodni ustalał osobiste warunki kontraktu z The Blues.

Żeby dokonać transferu, musi zostać zakończony proces przejęcia klubu. Boehly i jego współpracownicy już oglądali poczynania piłkarzy Chelsea z trybun. Dziś pozostało jeszcze załatwić resztę formalności, by zacząć realnie myśleć o kupnie nowych piłkarzy.

– “Jules Kounde zbliża się do przeprowadzki do Chelsea. The Blues zakończą rozmowy z Sevillą, gdy tylko Boehly przejmie i będą możną uiścić wymaganą opłatę” – zaznaczył Korssund.

– “Warunki osobiste zostały już uzgodnione, a Francuz czeka tylko na Chelsea” – dodał.

Na wyspach mówi się, że cała operacja powinna kosztować Chelsea nie mniej niż 60 mln euro. To na pewno nie koniec letnich zakupów. Thomas Tuchel potrzebuje wzmocnień defensywy, bo wkrótce jego zespół opuści Antonio Ruediger czy Andreas Christiansen. Natomiast wciąż niepewni swoich przyszłości na Stamford Bridge są Cesar Azpilicueta i Marcos Alonso.

Czytaj więcej: Kiedy emocje biorą górę. Abstrakcyjny finisz Evertonu

Komentarze