BBC: Klinsmann otwarty na powrót do Premier League

Juergen Klinsmann
Juergen Klinsmann fot. PressFocus

Tottenham Hostour wciąż jest w trakcie poszukiwania nowego menedżera. Tymczasem ciekawe informacje przekazali dziennikarze BBC Sport. Ich zdaniem chętny na objęcie sterów nad ekipą z Londynu, jest Juergen Klinsmann. Niemiec od rozstania z Herthą Berlin pozostaje bez zatrudnienia.

  • Tottenham wciąż jest w trakcie poszukiwania nowego opiekuna
  • Angielskie środki masowego przekazu dają do zrozumienia, że chętny na objęcie sterów nad zespołem The Spurs jest Juergen Klinsmann
  • 56-latek w swoim CV ma między innymi Bayern Monachium prowadził też reprezentację Niemiec

Klinsmann kandydatem na następcę Mournho

Tottenham Hotspur ostatnio zabiegał o takich trenerów jak Paulo Fonseca, czy Gennaro Gattuso. Ostatecznie z żadnym nie udało się nawiązać współpracy. Portugalczyk nie doszedł do porozumienia w kwestiach finansowych. Tymczasem w przypadku Włocha przeciwni jego zatrudnieniu byli kibice The Spurs.

Najnowsze doniesienia mediów sugerują natomiast, że chętny na powrót do ekipy ze stolicy Anglii, jest Klinsmann. Były reprezentant Niemiec i mistrz świata z 1990 roku spędził w przeszłości dwa sezony w ekipie z White Hart Lane.

Po rozstaniu z Jose Mourinho władze Tottenhamu wciąż nie znaleźli jego następcy, chociaż kandydatów było już wielu. Na samym początku londyński klub celował w Juliana Nagelsmanna, czy Hansiego Flicka. Później pojawiły się głosy o Eriku ten Hagu, czy Antonio Conte. Menedżera jednak wciąż nie zatrudniono.

Zwerbowany został natomiast dyrektor zarządzający, którym jest Fabio Paratici. Włoch wcześniej pracował jako dyrektor sportowy w Juventusie. Przed nim zadanie, aby znaleźć nowego opiekuna dla londyńskiej ekipy.

Czytaj więcej: Tottenham zrezygnował z zatrudnienia Gattuso

Komentarze