Tottenham zrezygnował z zatrudnienia Gattuso

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. PressFocus

Tottenham Hotspur w czwartek nawiązał kontakt z Gennaro Gattuso, który rozwiązał umowę z Fiorentiną. Pierwsze rozmowy między obiema stronami miały być na tyle pozytywne, że wszystko wskazywało na to, że 43-latek miał zostać nowym opiekunem The Spurs. The Athletic podaje jednak, że działacze londyńczyków wycofali się z zatrudnienia Włocha.

  • Gennaro Gattuso nie zostanie nowym menedżerem Tottenhamu
  • Sternicy ekipy Londynu zrezygnowali z zatrudnienia Włocha, na co wpływ miała reakcja kibiców
  • Fani The Spurs w mediach społecznościowych stworzyli trend #NoToGattuso, który zyskał niezwykłą popularność

Gattuso nie zakotwiczy w Premier League

Tottenham Hotspur wykonał tym samym niespodziewany zwrot o 180 stopni w sprawie zatrudnienia nowego szkoleniowca. Działacze klubu z Londynu wciąż nie mogą zatem znaleźć następcy Jose Mourinho, który w nowej kampanii będzie prowadził Romę.

W kontekście pracy w Tottenhamie przymierzani byli już przez media Antonio Conte, czy Paulo Fonseca. Łączony z powrotem do ekipy ze stolicy Anglii był również Mauricio Pochettino. Ostatecznie nic z planów nie wyszło.

W czwartek światło dzienne ujrzały natomiast doniesienia związane z Gattuso i jego ewentualną pracą w Tottenhamie. Pierwsze rozmowy Włocha z działaczami The Spurs, o czym informował na Twitterze Fabrizio Romano, miały mieć pozytywny przebieg. Tymczasem dzisiaj zaskakujące informacje przekazał The Athletic.

Wpływ na brak zatrudnienia Gattuso przez Tottenham miała mieć reakcja kibiców w mediach społecznościowych, którzy zdecydowanie sprzeciwili się temu, aby mistrz świata z 2006 roku został menedżerem londyńskiej ekipy.

Czytaj więcej: Tottenham Hotspur nawiązał kontakt z Gattuso

Komentarze