Ashley
Williams

Ashley Williams – walijski piłkarz grający na pozycji obrońcy.

Czytaj dalej…

IMAGO/Paul Keevil
Imię i nazwisko Ashley Williams
Data urodzenia 1984-08-23
Miejsce urodzenia Wolverhampton
Narodowość Walia
Aktualny klub zakończył karierę – ostatni klub: Bristol City
Pozycja środkowy obrońca
Waga 77 kg
Wzrost 183 cm

Ashley Williams – kariera

Urodzony 23 sierpnia 1984 roku w Wolverhampton Walijczyk całą piłkarską karierę spędził na angielskich boiskach. Środkowy obrońca jest wychowankiem West Bromwich Albion, ale nigdy nie wystąpił w jego pierwszym zespole. Na boiskach Premier League zaistniał dopiero w sezonie 2011/12 broniąc barw Swansea City. Wcześniej występował na niższych szczeblach.

W najwyższej klasie rozgrywkowej Ashley Williams występował regularnie przez siedem sezonów. Na swoim koncie ma 241 występów, w których zdobył sześć bramek. Poza występami w Swansea, Williams bronił również barw Evertonu.

Ostatnie dwa lata swojej kariery spędził na boiskach Championship, broniąc barw Stoke City i Bristol City. Od sierpnia 2020 roku pozostawał bez klubu, aż wreszcie w styczniu 2021 roku poinformował o zakończeniu kariery. 

Obrońca może pochwalić się sporymi dokonaniami w barwach narodowych. Na swoim koncie ma 86 występów i dwie bramki w reprezentacji Walii. Wziął z nią udział w Euro 2016, gdzie jego kadra niespodziewanie awansowała aż do półfinału.

Ashley Williams – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Ashley Williams?

Ashley Williams rozgrywał spotkania w koszulce z numerem 29.

W jakich klubach grał Ashley Williams?

Ashley Williams w trakcie swojej kariery grał w klubach West Bromwich Albion, Hednesford Town, Stockport County, Swansea City, Everton FC, Stoke City, Bristol City.