Waldemar
Sobota

Waldemar Sobota w swojej karierze występował na każdej ofensywnej pozycji. Najbardziej znany jest z występów dla Śląska Wrocław, do którego wrócił latem 2020 roku po wieloletniej przerwie. Od 2022 roku piłkarz futsalowy.

Czytaj dalej…

IMAGO/Mikołaj Barbanell
Imię i nazwisko Waldemar Sobota
Data urodzenia 1987-05-19
Miejsce urodzenia Ozimek
Narodowość Polska
Aktualny klub Brak (koniec kariery)
Pozycja prawoskrzydłowy
Waga 60 kg
Wzrost 175 cm

Waldemar Sobota – kariera

Waldemar Sobota to były polski piłkarz, występujący na pozycji środkowego pomocnika.

Sobota po przejściu na sportową emeryturę, będzie mógł nazwać się piłkarzem spełnionym. Był jednym z najlepszych zawodników Śląska we współczesnych czasach. Z wrocławskim klubem wygrał bowiem Ekstraklasę oraz dzielnie walczył o udział w Lidze Europy. Sobota za granicą bronił barw FC Brugge oraz FC St. Pauli. W Belgii zdobył mistrzostwo kraju. Latem 2022 roku nie przedłużono jego umowy ze Śląskiem. Doświadczony gracz czekał na ofertę z klubu Ekstraklasy, ale żadna nie napłynęła. Weteran postawił zatem na niecodzienny ruch: podpisał umowę z Dremanem Opole Komprachcice – klubem futsalowym.

Sobota rozegrał 18 spotkań w seniorskiej reprezentacji Polski. Wystąpił między innymi w historycznym meczu z Niemcami (2:0). Dla Biało-czerwonych strzelił cztery gole. Od 2014 roku nie był powoływany do polskiej kadry.

Waldemar Sobota – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

W jakich klubach grał Waldemar Sobota?

Waldemar Sobota w trakcie swojej kariery grał w klubach Małapanew Ozimek, KS Krasiejów, MKS Kluczbork, Śląsk Wrocław, Club Brugge i FC St. Pauli.