Sergio
Gomez

Sergio Gomez to hiszpański piłkarz występujący na pozycji lewego obrońcy. Od 2022 roku zawodnik Manchesteru City, z którym sięgnął po potrójną koronę. Młodzieżowy reprezentant Hiszpanii.

Czytaj dalej…

21
IMAGO/John Patrick Fletcher
Imię i nazwisko Sergio Gomez
Data urodzenia 2000-09-04
Miejsce urodzenia Badalona
Narodowość Hiszpania
Aktualny klub Manchester City
Pozycja lewy obrońca
Waga 63 kg
Wzrost 171 cm

Sergio Gomez – kariera

Sergio Gomez pierwsze kroki stawiał w szkółce Espanyolu, ale już w wieku 10 lat przeniósł się do słynnej La Masii. Tam szybko pokonywał kolejne szczeble w hierarchii, a w 2018 roku pomógł Barcelonie wygrać młodzieżową Ligę Mistrzów. Zimą 2018 roku zrozumiał jednak, że nie może liczyć na przebicie się w pierwszej drużynie. Zdecydował się na ofertę Borussii Dortmund. Ta szybko wypożyczyła go na dwa lata do Hueski, a po powrocie sprzedała do Anderlechtu za 3,5 miliona euro. W Belgii udowodnił swoją wartość, regularnie asystując przy golach kolegów. Po zaledwie roku w Jupiler League zwrócił uwagę skautów Manchesteru City. Obywatele zapłacili za lewego obrońcę 12 milionów euro.

Już w swoim pierwszym sezonie Hiszpan sięgnął z zespołem po historyczną potrójną koronę. Sam był, rzecz jasna, głównie rezerwowym, ale łącznie uzbierał w tej kampanii 24 mecze, wydatnie pomagając drużynie.

Gomez to etatowy młodzieżowy reprezentant Hiszpanii.

Sergio Gomez – aktualności