Rafael Lopes

Rafael Lopes

Rafael Lopes to napastnik pochodzenia portugalskiego. W 2019 trafił do Polski i z Cracovią sięgnął po krajowy puchar. Następnie odszedł do Legii Warszawa, z którą zdobył mistrzostwo Polski. Obecnie piłkarz cypryjskiego AEK-u Larnaka. Były młodzieżowy reprezentant Portugalii.

Czytaj dalej…

Rafael Lopes – najważniejsze informacje

Imię i nazwiskoRafael Lopes
Data urodzenia28 lipca 1991 rok
Miejsce urodzeniaEsposende
NarodowośćPortugalia
Aktualny klubAEK Larnaka
PozycjaNapastnik
Waga75 kg
Wzrost1,85 m

Rafael Lopes – kariera

Rafael Lopes rozpoczął karierę w portugalskim Varzimie, z którego trafił do Vitorii Setubal. W kolejnych latach niemal co roku zmieniał kluby w obrębie swojej ojczyzny, ale nigdzie nie zagrzał miejsca. Przez rok występował nawet na Cyprze w barwach Omonii, ale i z tą drużyną szybko się pożegnał.

W 2019 roku Cracovia wykorzystała szansę sprowadzenia Lopesa za darmo i z pewnością nie pożałowała. Portugalczyk pomógł Pasom sięgnąć po Puchar Polski, a następnie dał zarobić na sobie 150 tysięcy euro. Trafił do Legii Warszawa, gdzie miał spore problemy z przebiciem się do pierwszego składu, ale u progu sezonu 2021/2022 stał się istotnym elementem układanki drużyny Czesława Michniewicza, z którą kilka miesięcy wcześniej sięgnął po mistrzostwo Polski. Po dwóch sezonach w barwach Wojskowych zdecydował się na powrót do Cypru – podpisał dwuletni kontrakt z AEK-iem Larnaka.

Lopes był młodzieżowym reprezentantem Portugalii. W 2011 roku z kadrą do lat 20 sięgnął nawet po wicemistrzostwo świata w swojej kategorii wiekowej.

Rafael Lopes – aktualności