Phil
Jones

Phil Jones to angielski piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy. Od 2011 roku zawodnik Manchesteru United, z którym sięgał po liczne trofea. Były reprezentant Anglii.

Czytaj dalej…

IMAGO/Martin Rickett
Imię i nazwisko Phil Jones
Data urodzenia 1992-02-21
Miejsce urodzenia Preston
Narodowość Anglia
Aktualny klub brak klubu
Pozycja środkowy obrońca
Waga 71 kg
Wzrost 185 cm

Phil Jones – kariera

Phil Jones to wychowanek Blackburn Rovers. Bez większych problemów pokonywał kolejne szczeble w klubowej hierarchii. Od młodych lat imponował zdolnościami przywódczymi i postawą w defensywie. Do drużyny seniorskiej dołączył przed sezonem 2009/2010, a niedługo później zadebiutował. W latach 2009-2011 dał się pokazać w Premier League jako lider nowej fali, obrońca na lata. Anglikiem zafascynował się sam sir Alex Ferguson, który zauważył Jonesa podczas meczu w 2011 roku, który dał jego Manchesterowi United mistrzostwo kraju.

Latem Czerwone Diabły poinformowały o kupnie młodego defensora za niespełna 20 milionów euro. Pierwsze lata Jonesa na Old Trafford były niezwykle udane. Sięgnął z klubem po ostatnie, jak dotąd, mistrzostwo Premier League, a także kilka innych trofeów. Liczne kontuzje i wielomilionowe transfery sprawiły jednak, że z roku na rok rola Jonesa sukcesywnie spadała. W sezonie 2021/2022 rozegrał łącznie pięć spotkań, zaś w kolejnej kampanii w ogóle nie pojawił się na boisku. Ostatecznie pożegnał się z Manchesterem United latem 2023 roku.

Jones w latach 2011-2018 występował w reprezentacji Anglii. Wziął z nią udział w mistrzostwach Europy w Polsce i na Ukrainie, a także w dwóch edycjach mistrzostw świata.

Phil Jones – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Phil Jones?

Phil Jones rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 4.

W jakich klubach grał Phil Jones?

Phil Jones w trakcie swojej kariery grał w klubach: Blackburn Rovers, Manchester United.