Pablo
Fornals

Pablo Fornals to hiszpański piłkarz występujący na pozycji ofensywnego pomocnika. W 2019 roku opuścił ojczyznę, od tamtej pory reprezentuje barwy klubu West Ham United.

Czytaj dalej…

8
IMAGO/Adam Davy
Imię i nazwisko Pablo Fornals
Data urodzenia 1996-02-22
Miejsce urodzenia Castelo de la Plana
Narodowość Hiszpania
Aktualny klub West Ham United
Pozycja ofensywny pomocnik
Waga 67 kg
Wzrost 178 cm

Pablo Fornals – kariera

Pablo Fornals jest wychowankiem hiszpańskiego Villarrealu, ale w wieku nastoletnim trafił do akademii Malagi. To tam też, w wieku zaledwie 19 lat, zadebiutował w La Lidze podczas wyjazdowego spotkania z Realem Madryt. Dał się poznać jako ofensywny pomocnik o świetnej technice. Nic dziwnego, że po niespełna dwóch latach większy zespół pokusił się o zapłacenie klauzuli odstępnego wynoszącej 12 milionów euro. Tym zespołem był macierzysty klub Fornalsa – Villarreal.

W ciągu dwóch sezonów na Estadio de la Ceramica ustabilizował swoją pozycję w hiszpańskiej ekstraklasie. Mógł występować zarówno w środku pola, jak i na skrzydle. Tę wszechstronność wykorzystywali trenerzy, dla których Hiszpan był podstawowym zawodnikiem. Największych talentów nie sposób utrzymać jednak u siebie – zwłaszcza, gdy w grę wchodzą kluby Premier League. Latem 2019 roku West Ham United zaoferował za gracza 28 milionów euro, a Villarreal przystał na tę propozycję.

Fornals podpisał pięcioletni kontrakt i od razu wziął się do pracy. Potrzebował kilku miesięcy na aklimatyzację w Anglii, ale później był jednym z filarów zespołu, który zachwycał w Premier League. Zwłaszcza sezony 2020/2021 i 2021/2022 były udane dla Młotów, które zakwalifikowały się do europejskich pucharów.

Fornals ma też za sobą epizod w reprezentacji Hiszpanii. Zadebiutował w niej w 2016 roku i jak dotąd rozegrał w niej sześć spotkań, strzelając jedną bramkę [stan na 28 lipca 2023r. – przyp. red.].

Pablo Fornals – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Pablo Fornals?

Pablo Fornals rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 8.

W jakich klubach grał Pablo Fornals?

Pablo Fornals w trakcie swojej kariery grał w klubach: Villarreal, Malaga i West Ham United.