Nelson
Semedo

Nelson Semedo to portugalski piłkarz występujący na pozycji prawego obrońcy. Od 2020 roku piłkarz angielskiego Wolverhampton Wanderers, swoje największe sukcesy święcił jednak jako gracz FC Barcelony. Reprezentant Portugalii, z którą sięgnął po Ligę Narodów.

Czytaj dalej…

22
IMAGO/Godfrey Pitt
Imię i nazwisko Nelson Semedo
Data urodzenia 1993-11-16
Miejsce urodzenia Lizbona
Narodowość Portugalia
Aktualny klub Wolverhampton Wanderers
Pozycja prawy obrońca
Waga 69 kg
Wzrost 177 cm

Nelson Semedo – kariera

Nelson Semedo rozpoczął karierę w portugalskim Sintres, ale już w wieku 19 lat dołączył do Benfiki. Tam dał się poznać jako prawy obrońca z ciągiem na bramkę. Z Orłami sięgnął po cztery krajowe trofea – w tym dwa mistrzostwa Portugalii – czym zwrócił na siebie uwagę gigantów. Latem 2017 roku FC Barcelona zapłaciła za niego 35 milionów euro. Liczono, że Semedo wreszcie zasypie dziurę po odejściu Daniego Alvesa na prawej obronie. Niestety, poza sporą szybkością, defensorowi brakowało innych cech wiodących, by odnieść sukces na Camp Nou. Odszedł ze stolicy Katalonii po trzech latach, mając w plecaku dwa mistrzostwa La Ligi, Puchar Króla, dwa Superpuchary Hiszpanii oraz 124 występy.

Wolverhampton Wanderers zapłaciło za niego 32 miliony euro. Choć nie poprawił znacząco swego poziomu, pozostaje podstawowym graczem Wilków, radząc sobie w średniaku Premier League.

Semedo zadebiutował w reprezentacji Portugalii w 2015 roku. Nie otrzymał jednak powołania na zwycięskie dla tej kadry Euro 2016. Rozegrał dla swojego kraju 24 mecze i wygrywając Ligę Narodów w 2019 roku. Nie jest podstawowym wyborem dla selekcjonera, ale regularnie otrzymuje powołania.

Nelson Semedo – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Nelson Semedo?

Nelson Semedo rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 22.

W jakich klubach grał Nelson Semedo?

Nelson Semedo w trakcie swojej kariery grał w klubach: Sintrense, Benfica Lizbona, CD Fatima, FC Barcelona i Wolverhampton Wanderers.