Nahuel
Molina

Nahuel Molina to argentyński piłkarz występujący na pozycji prawego obrońcy. Od 2022 roku zawodnik Atletico Madryt. Mistrz świata i zdobywca Copa America z reprezentacją Argentyny.

Czytaj dalej…

16
IMAGO/Irina R. Hipolito
Imię i nazwisko Nahuel Molina
Data urodzenia 1998-04-06
Miejsce urodzenia Embalse
Narodowość Argentyna
Aktualny klub Atletico Madryt
Pozycja prawy obrońca
Waga 70 kg
Wzrost 175 cm

Nahuel Molina – kariera

Nahuel Molina to produkt słynnej szkółki Boca Juniors. Argentyński gigant szybko zorientował się, że prawy obrońca będzie potrzebował szans do udowodnienia swojej wartości, więc już w młodym wieku wypożyczano go najpierw do Defensy, a później do Rosario Central. Po powrocie z wypożyczeń nadal był oficjalnie jedynie zawodnikiem Boca Juniors II. To nie przeszkodziło jednak Udinese Calcio w zaufaniu młodemu piłkarzowi. Latem 2020 roku trafił do Włoch za darmo.

Tam zaaklimatyzował się szybko, niemal z miejsca wywalczając miejsce w wyjściowym składzie. Jego ciąg na bramkę, gole i asysty sprawiły, że Molina znalazł się w notatniku wszystkich istotnych graczy Europy. Batalię o Argentyńczyka wygrało Atletico Madryt, które latem 2022 roku zapłaciło za niego 20 milionów euro. W szkole Diego Simeone miał ciężkie początki, ale po kilku miesiącach stał się etatowym członkiem wyjściowego składu.

Swoje największe, jak dotąd, osiągnięcia, piłkarz zanotował w barwach reprezentacji Argentyny. Zadebiutował w niej w 2021 roku, tuż przed Copa America. Otrzymał powołanie również na sam turniej. Nie wystąpił tylko w finale, który Albicelestes wygrali z Brazylią 1:0. Molina utrzymał swój status w kadrze. Na zwycięskich dla Argentyńczyków Mistrzostwach Świata w Katarze rozegrał wszystkie spotkania. Tym samym w odstępie półtora roku piłkarz wygrał właściwie wszystko, co mógł, na arenie międzynarodowej.

Nahuel Molina – aktualności